Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Evlilik programları kaldırıldı! İtiraz bakın kimden geldi

murat3547
(@murat3547)
Paylaşımcı Üye

Birçok tv kanalında yayınlanan evlilik programlarının yayınlanıp yayınlanmaması için karar verildi. Peki evlilik programları yasaklandı mı?

Yeni yayınlanan 2 KHK ile evlilik programları kapatıldı. Bakın ilk itiraz kimden geldi. 

EVLİLİK PROGRAMLARI KALDIRILDI OHAL 
kapsamında yayımlanan 690 Sayılı KHK ile radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı veya buluşturulduğu türden programlara yer verilemeyecek. 

4 BİN PERSONEL İHRAÇ EDİLDİ 
Milli güvenliğe tehdit oluşturan derneklerin kapatılmasına karar verilirken 3939 kişi kamudan ihraç edildi. Öte yandan 34 Diyanet İşleri personeli göreve iade edildi. 

KORUCU VE MUHTARLARIN SGK PRİMLERİNİ DEVLET ÖDEYECEK 
Yeni KHK ile muhtar ve korucuların SGK primlerini devletin ödemesine karar verildi. 

KAPATILAN KURUM VE KURULUŞLAR 
689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan 18 vakıf, 14 dernek ve 13 sağlık kuruluşu kapatıldı. Bu kapsamda 1 yerel gazete ve 1 dergi de kapatıldı. 

59 KİŞİNİN ÖĞRENCİLİĞİNE SON VERİLDİ 
689 Sayılı KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan ve yurt dışında burslu öğrenim gören 59 kişinin öğrencilikle ilişiği kesildi. OHAL kapsamında 2 yeni KHK daha resmi gazetede yayınlandı. Yeni KHK'lara göre; evlilik programları kapatıldı ve kamudan 4 bin personel ihraç edildi. Türkiye'de hiçbir şeye evet demeyen CHP, evlilik programlarının kaldırılmasına da tepki gösterdi. 

CHP'Lİ VEKİLİN KHK TEPKİSİ: DARBEYİ EVLİLİK PROGRAMLARIMI YAPTI 
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu yeni yayınlanan KHK'larla ilgili “Her iki KHK ile ortaya konan düzenlemelerin OHAL’in ilan gerekçesiyle hangi ilgisi vardır? Darbeyi evlilik programları mı yaptı? OHAL, evlilik programları nedeniyle mi ilan edildi?" ifadelerini kullandı. Birgün’e değerlendirmede bulunan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu yayımlanan KHK'lerin Meclis'in işlevini ortadan kaldırdığını belirterek, OHAL'in ilan gerekçesiyle yayımlanan KHK'lerin bir bağlantısının olmadığını söyledi.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 30 Nisan 2017 16:46
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Hepsi oyun. Başka bir şey değil. Umarım tekrar gelmezler 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 1 Mayıs 2017 03:00

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

 
Önizle 0 Düzeltmeler Kaydedildi
Paylaş: