İran'dan Sert Açıkl...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

İran'dan Sert Açıklama: ABD, Suriye'den ya Çıkar ya Tokatla Çıkarırız

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

İran'dan Sert Açıklama: ABD, Suriye'den ya Çıkar ya Tokatla Çıkarırız

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Amerika Birleşik Devletleri'nin Suriye'deki askeri varlığı için "ABD, ya kendi isteğiyle buradan çıkar ya da tokatla çıkarırız" dedi.

İran'ın en büyük ikinci kenti Meşhet'te, Filistin İntifadasını Destek adlı konferansta konuşan Velayeti, "ABD'nin Suriye'yi bölmeye çalıştığını ancak bunu başaramayacağını" ifade etti. Velayeti, "ABD, Irak'ı bölemediği gibi, Suriye'yi de bölemeyecek. Fırat'ın doğusuna yerleşen ABD, er geç buradan çıkmalı, ya kendi çıkar veya ensesine aldığı tokatla buradan çıkarırız" dedi.

ABD, DEAŞ'a Afganistan'a yerleştiriyor ABD'nin terör örgütü DEAŞ'ı Afganistan topraklarına yerleştirmeye çalıştığını ileri süren Velayeti, "DEAŞ'ın Afganistan'a yerleşmesine göz yumarsak, 900 kilometrelik sınır hattımız tehlikeye girmiş olur, buna izin vermeyiz" dedi.

Suudi Arabistan'ın Yemen'deki varlığına da değinen İranlı yetkili, "Arabistan daha fazla Yemen'de kalmaya devam ederse, orası onlar için bir Vietnam'a dönüşür" diye konuştu.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 2 Şubat 2018 22:28
xBullHack
(@xbullhack)
Üye

tEŞEKKÜRLER REYİZ 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 2 Şubat 2018 22:29
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

tEŞEKKÜRLER REYİZ 🙂

Eyvallah 🙂

CevapAlıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 2 Şubat 2018 22:39

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

 
Önizle 0 Düzeltmeler Kaydedildi
Paylaş: