İzmir'de 11 Ocak Ça...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

🔴Bazı sorunlardan dolayı sitemiz 31 ocak 2023 tarihine çekilmiştir!🔴
İzmir'de 11 Ocak Çarşamba yarın okullar tatil mi ? . İzmir Valiliği Açıklama Yaptı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,594 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

Meteoroloji'den yapılan uyarılara göre İzmir'de kar yağışı bekleniyor. Bu haberlerin ardından İzmir'de yarın okullar tatil mi? sorusu da gündem oldu. Öğrencilerin göz kulağı İzmir Valisi Erol Ayyıldız'a çevrildi. 11 Ocak Çarşamba günü İzmir'de okullar tatil olacak mı? Vali Erol Ayyıldız açıklama yaptı mı? İzmir Valiliği'nden gelecek son dakika kar tatili açıklaması olduğu an bu başlık altından ulaşabilirsiniz. İşte tüm detaylar...

İZMİR'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ? 11 OCAK ÇARŞAMBA

İZMİR'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Aşırı don ve buzlanmanın ve de kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak İzmir il genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullarda 11 Ocak 2017 tarihinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1( bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel aynı tarihte idari izinli sayılacaktır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur. 

İZMİR'DE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Kar yağışı ile birlikte kışın en soğuk günlerinin yaşandığı İzmir'de, vatandaşların mağdur olmaması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri seferber oldu. Gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte kentin yüksek bölgeleri ve kent merkezine müdahale etmek için alarma geçen ekipler, pek çok noktada kapanan yolları tuz serim araçları, kar küreme araçları ve iş makineleriyle açtı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Park Bahçeler Daire Başkanlığı ve İZBETON ekipleri, gece 03.30'dan itibaren yoğunlaştığı çalışmaları 100'ün üzerinde mahallede aralıksız sürdürüyor. Yapılan müdahalelerle kapanan yollar tekrar trafiğe açılırken, ekipler ihtiyaç olan bölgelerde çalışmalara ara vermeden devam ediyor. Büyükşehir ayrıca, ilçe belediyelerine tuz desteği de sağlıyor. Kar yağışının etkin olduğu 4 günde tuzlama çalışmalarında yaklaşık 3 bin ton tuz kullanıldı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bugün 1500 tona yakın tuzun, kapanan yolların açılmasında kullanılacağını belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Merkez, Kuzey ve Güney olmak üzere üç bölgede 7 adet kar küreme ve tuz serim aracı, 15 adet greyder, 120 kamyon, 30 iş makinesi, 60 hizmet aracı ve 200'ün üzerinde tuzlama ekibiyle çalışıyor. Ekipler Karabağlar merkez, Kavacık, Buca Evka -1, Toros, Belenbaşı, Gürçeşme Bornova Evka-4, Atatürk Mahallesi, Karaçam, Beşyol, Çiçekliköy, Narlıdere'nin tamamı, Bayraklı Nafiz Gürman ve Doğançay mahalleleri, Konak Varyant, Çiğli Evka-5, Evka-6, Karşıyaka Karagöl yolu, Kemalpaşa Beşpınar, Spil, Bergama, Kiraz, Ödemiş, Tire, Bayındır, Selçuk Şirince, Kınık, Dikili, Karaburun, Urla, Seferihisar, Beydağ, Menderes, Menemen Çukurköy, Karaorman ve Tekeli bölgelerinde çalışmalarına devam ediyor.

EVKA-4 YOLUNDA YOĞUN TEMPO

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, özellikle Bornova Evka-4 yolunu açık tutmak için bu bölgede sürekli tuzlama yapıyor. 6 kişiden oluşan tuzlama ve kar küreme ekibi ve iki traktör kepçe, sadece Evka-4'te çalışıyor. Manisa Spil, Karagöl ve Karabağlar Kavacık yollarında da ekipler yolu açık tutmak için yoğun çalışıyor.

 
Gönderildi : 10 Ocak 2017 20:04

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

 
Önizle 0 Düzeltmeler Kaydedildi
Paylaş: