Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Seçim bitti, Merkel Çark Etmeye Başladı - Türkiye Haberleri

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Seçim bitti, Merkel Çark Etmeye Başladı

Seçim kampanyasını Türkiye düşmanlığı üzerine kuran Merkel, 
seçim sonrasında U dönüşü yaparak Türkiye lehine demeç vermeye başladı.

Merkel, yayınlanan haftalık video mesajında, gelecek hafta yapılacak zirvede ele alınacak konulara ilişkin sorularını cevapladı. 

'TÜRKİYE KONUSUNUN GÖRÜŞÜLMESİNİ BEN SAĞLADIM'

"Zirvede, Türkiye ilişkileri de görüşülecek. Türkiye ile yapılan katılım müzakerelerinin kesilmesi için çaba sarf edecek misiniz?" sorusuna Merkel, Türkiye konusunun zirvede görüşülmesini kendisinin sağladığını ifade etti.

AB Komisyonundan Türkiye konusunun da değerlendirildiği bir rapor hazırlanmasını istediklerini belirten Merkel, ''Elbette henüz burada bir karar vermeyeceğiz. Ancak Türkiye ile ikili ilişkileri nasıl gördükleri ve gerektiğinde bunlardan nasıl sonuçlar çıkarabileceğimiz konusunda mevkidaşlarımın da görüşlerini dinlemek isterim. Somut kararlar değil, açık bir tartışma bekliyorum.'' diye konuştu.

SIĞINMACI YÜKÜNÜ ADİL ŞEKİLDE DAĞITMAKTAN YANAYMIŞ!

Sanki sığınmacı yükü varmış gibi, AB üyesi ülkelerde iltica ve sığınmacı politikasında büyük görüş ayrılıklarının bulunduğunu ifade eden Merkel, bu konuda yükün adil şekilde dağıtılmasından ve AB Sınır Koruma Ajansının (Frontex) güçlendirilmesi gibi önlemler alınmasından yana olduğunu söyledi.

Merkel, İtalya, Yunanistan ve İspanya'dan Avrupa'ya ulaşan sığınmacıların AB ülkelerine dağıtılması konusunun henüz çözülemediğini belirtti.

AB liderlerinin gelecekte hangi konulara ağırlık verileceğini de tartışacaklarına işaret eden Merkel, bu konuda daha önce AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un konuşmalar yaptığını, bunun yanında AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'un da AB'de değişik konularda daha hızlı sonuçlar elde etmek için çalışma yönteminin iyileştirilmesine ilişkin öneriler sunacağını belirtti.

ERDOĞAN'IN SÖYLEDİĞİ GİBİ OLDU

Seçim sürecinde her bulduğu fırsatta Türkiye'ye saldıran ve bu politika ile prim yapmak isteyen Merkel hükümeti seçim sonrası yavaş yavaş iyimser bir tavır sergilemeye başladı. 

Almanya'daki seçim sürecinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman hükümetinin bu tutarsız ve çirkin davranışlarının seçim politikası olduğunu söyleyip kaideye alınmaması gerektiğini defalarca dile getirmiş ve Almanya'ya sert tepki göstermişti.

Haber Tarihi: 14 Ekim 2017 Cumartesi 19:05

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 14 Ekim 2017 23:14

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

 
Önizle 0 Düzeltmeler Kaydedildi
Paylaş: