Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2017 Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK 2017 Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 2017 yılı dış kaynaktan subay ve astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı, başvurular başladı. TSK subay ve astsubay alımı başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 2017 yılı dış kaynaktan subay ve astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı, başvurular başladı. Adaylar başvurularını 11 Eylül 2017 tarihi saat 17.00’ye kadar tarihine kadar Milli Savunma Bakanlığının internet adresindeki başvuru formunu doldurarak çevrimiçi (online) olarak yapabilecekler.

Şahsen, posta, dilekçe ya da başka yollarla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.TSK 2017 yılı muvazzaf astsubay alımına başvuru yapabilmek için; En az iki yıl ve daha fazla süreli yüksekokul/fakülte mezunu olmak, geçerli önlisans KPSS P93 puan türünden ya da lisans KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor. Önlisans mezunları için 1 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olmak, lisans mezunları için de 1 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olmak şartı bulunuyor. TSK 2017 yılı muvazzaf subay alımına başvuru yapabilmek için; En az 4 yıllık fakültelerin kontenjanlarına göre başvuru kılavuzunda belirtilen bölümlerinden mezun olmak, geçerli lisans KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor. İngilizce Öğretmenliği ihtisası için KPSSP121 lisans puanından en az 70 puan almış olmak şartı bulunuyor.

Genel başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adli sicil kaydı bulunmamak, yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç olmak, her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak, herhangi bir bayan veya erkekle nikahsız yaşamamak gibi şartlar başvuru kılavuzunda belirtiliyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 17:58

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

 
Önizle 0 Düzeltmeler Kaydedildi
Paylaş: