Wikipedia Açılıyor ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Wikipedia Açılıyor mu? Wikipedia Hakkında Olumlu Açıklama

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
880 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Wikipedia Açılıyor mu? Wikipedia Hakkında Olumlu Açıklama

Bir yılı aşkın süredir ülkemizde yasak olan Wikipedia hakkında yeni bir açıklama geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamada, gönüllü editörlerin yanlış bilgileri gidermesi için Wikipedia'dan izin istedikleri dile getirildi.

Ülkemiz hakkında yanlış bilgileri paylaştığı ifade edilen ve bundan dolayı mahkeme kararıyla kapatılan Wikipedia, bir yıldan fazla süredir erişime kapalı durumda. Bu anlamda Wikipedia'nın açılması için yeni adımlar atan Bakan Arslan, BTK önderliğinde gönüllü olarak çalışacak editörler ile sitedeki yanlış bilgilerin giderilmesini istiyor. Daha önceden de Wikipedia'dan bunu istediklerini ancak ret yanıtı aldıklarını söyleyen Arslan, "Sistemleri gönüllü editörlük üzerinden yürümesine rağmen Türkiye'den müdahale etmek isteyen editörleri engellediler." şeklinde konuştu.

'Wikipedia Seçimi Etkilememeli'
Ayrıca yakın zamanda yapılacak olan seçimin etkilenmemesi için hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Bakan Arslan, birçok bakanlık, kurum ve kuruluşla koordineli çalıştıklarını belirtti. Aynı zamanda önceki seçim dönemlerinde daha zorlu platformlarla savaştıklarını söyleyen Arslan, konu hakkında şöyle konuştu:

"Biz, tekrar yayınların açılması adına sürekli görüşüyoruz. Çünkü ülkemiz insanına bir yerden hizmet gelecekse bu hizmetin devam etmesini istiyoruz. Fakat bugüne kadar mahkeme kararlarını uygulamak, editörleri serbest bırakmak ve hatalı bilgilerin düzeltilmesi yönünde bir adım atmadılar. Adımı attıkları andan itibaren mahkemeler de gerekli düzeltici kararları alır, biz de gerekli uygulamayı yaparız"

Son olarak siber güvenlik üzerinde duran Bakan Arslan, Wikipedia'yı örnek vererek internet ortamının risk sahasını anlattı. "Üst seviyede art niyetli ataklar yapabilirler. Biz de arkadaşlarımızla buna hazırlıklı olmak adına çalışmalarımızı hem güncelliyoruz hem de son teknoloji dahil olmak üzere donanımlarımızla hizmet veriyoruz." diyen Bakan, Wikipedia'nın doğru bilgileri sunması halinde erişime açılabileceğini aktardı.

Wikipedia ne zaman açılacak?, wikipedia Türkiye, Wikipedia açılacak mı?

 
Gönderildi : 19 Mayıs 2018 21:04

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

 
Önizle 0 Düzeltmeler Kaydedildi
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕