Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

IOS Nedir ?  

  RSS
#Oguz
(@oguz)
Saygın Üye

iOS� teknoloji yaşantısında popülerliğini sürdüren,(bir diğer� adıyla iPhone OS) Apple’ın, iPhone için geliştirdiği ve� daha sonra iPod Touch ve iPad’de de kullanılan mobil işletim sistemidir. 

Günümüz teknolojisinin lüks ve gelişebilirliği üzerine takip edilmesi güç ve yenilikler ortaya çıkaran ve birbiriyle yarışan teknolojik yazılımlar içinde baş başa giden iOS işletim sistemi linux tabanlı bir işletim işletim sistemidir.

Bir çok avantajı beraberinde getiren bu İOS kapalı bir sistem olduğundan dış saldırılara daha karşı daha güvenlidir. İOS işletim sisteminde takılma ve yavaşlama olmamaktadır. İOS işletim sistemi 

Apple’ın mobil cihazlarından başka hiçbir sistemde çalışmamaktadır. Apple, yeni İOS işletim sistemi yayınladığı anda 2 versiyon önceki iPhone’a kadar bu güncelleme açık oluyor ve aynı gün indirilebiliyor. Bu da elimizde en güncel işletim sistemine anında sahip olmak demek.

Genellikle Apple, yeni işletim sistemlerini en yeni cihazlarını baz alarak geliştirdiği için en yeni sürümde olan bazı özellikler eski jenerasyon cihazlar için kullanılabilir olmasa da güncellemeyi hızlı almak için iyi bir avantaj. 

Bir çok olumlu özelliği beraberinde getiren

iOS işletim sistemi kullanıcıları hız, kararlılık, güncelleme sistemi, uygulama fazlalığı ile kullanıcılarına bir çok kolaylık ve yenilik sağlıyor.

Teknoloji basamakları üçer beşer çıkan Apple işletim sistemini sürekli güncel tutarak bizim hayatımızı yeniliklerle donatıyor. İos işletim sitemini kullanıcılar eskitmeden yeniliklerle donatıyor ve gündelik yaşantımızı kolaylaştırmak adına elinden geleni yapıyor.

(kaynak: https://www.bilgiustam.com)

Alıntı
Gönderildi : 16 Ekim 2018 19:40
Paylaş: