Elizabeth Holmes 11 yıl hapis cezası için teslim oldu

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
323
Tepkime puanı
9
Puanları
19
Elizabeth Holmes 11 yıl hapis cezası için teslim oldu

Sağlık teknolojisinde çığır açacağı vaad edilen Theranos şirketinin kurucusu Elizabeth Holmes, yıllarca süren dolandırıcılıklarının ardından, 11 yıllık hapis cezası için teslim oldu.

QuVYYuocy0SQ-nql0juuMg.jpg

39 yaşındaki Holmes, Theranos adlı başarısız kan testi şirketiyle bağlantılı dört dolandırıcılık suçu, geçtiğimiz yılın başlarında kanıtlandı.
HLSz4Uz1lUSzZo46__MACg.jpg

Mayıs ortasında, bir mahkeme, ilk mahkumiyete itiraz değerlendirilirken, kefaletle serbest kalma talebini reddetti. Holmes, 11 yıllık cezasını Teksas'ta asgari güvenlikli bir hapishanede çekecek.
PLC2O_Q5wEqWEd9XbuXIAA.jpg

Holmes, 500 ila 700 mahkumun bulunduğu Teksas Bryan’daki federal tesise, geçtiğimiz Salı günü teslim oldu. Tesise gelişi, mahremiyet endişelerini gerekçe göstererek, hapsedilmesi hakkında daha fazla ayrıntı vermeyi reddeden Federal Hapishaneler Bürosu tarafından doğrulandı.
XCh6KSwxAEWRB3wa7DOxJw.jpg

Holmes, hapishanede diğer mahkumlarla birlikte saatte 12 sent ila 1.15 dolar arasında çalışabilecek ve bu paranın çoğu mahkeme tarafından zorunlu kılınan tazminat ödemelerine giedecektir.
iMjS0QRiJ0mxSpjhkoWEYg.jpg

Bu ayın başlarında ABD'li bir yargıç, Holmes ve eski sevgilisi ve Theranos patronu Ramesh "Sunny" Balwani'ye, kurbanlara 452 milyon dolar ödeme emri verdi. Balwani, dolandırıcılıktaki rolü sebebiyle Kaliforniya’da 13 yıl hapis cezası çekiyor.
5FgMLNgpwUWQfsY_HhlhLQ.jpg

İkili birlikte, aralarında medya patronu Rupert Murdoch ve eski ABD Hazine Bakanı George Shultz'un da bulunduğu dünyanın en zengin ve önde gelen yatırımcılarından bazılarını Theranos'u desteklemeleri için dolandırmakla suçlanıyor.

NTV
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.