Google, Kötü Niyetli Uygulamalar İçin Play Store'da Kıyım Yaptı

xBullHack

Üyeliği Durduruldu
Yasaklı
Katılım
4 Ağustos 2017
Mesajlar
28
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Google, uygulama mağazasını kötü niyetli uygulamalardan arındırmak için 2017'de Play Store'dan, 700.000'den fazla uygulamayı silerek adeta kıyım yaptı.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Google, uygulama mağazasını kötü niyetli uygulamalardan arındırmak için oldukça çaba sarf ediyor. Bu uygulamaların Play Store'a gelmesini en başından engellemek, bir şekilde gelmiş olanları da derhal ortadan kaldırmak, firmanın epey enerjisini alıyor. Tabii milyarlarca Android kullanıcısına hizmet veren bir teknoloji firması olunca bunu doğal karşılamak gerek. Google, bu denetleme ve temizleme süreçlerini geliştirmeye devam ediyor. GOOGLE PLAY'DAN UYGULAMA TEMİZLİĞİ Google Play Ürün Yöneticisi Andrew Ahn'ın dediğine göre 2017'de Google, firmanın politikalarını ihlal eden 700.000'den fazla uygulamayı mağazadan silmiş. Bu sayı 2016'dakinden %70 daha fazla. "KÖTÜ İÇERİKLİ UYGULAMALAR REDDEDİLDİ" Ahn, şöyle diyor: "Sadece daha fazla kötü uygulamayı kaldırmakla kalmadık, onları daha erken bir aşamada tanımlayıp yakalamayı başardık. Hatta, kötü içerikli uygulamaların %99'u, daha kimse onları yükleme fırsatı bulamadan tanımlandı ve reddedildi." "KÖTÜ NİYETLİ GELİŞTİRİCİLERİ DURDURMAYA ÇALIŞIYORUZ" Bunun yanında Ahn, 100.000'den fazla zararlı geliştiriciyi de daha iyi denetleme modelleri ile ortadan kaldırdıklarını ve kötü geliştiricilerin yeni hesap oluşturarak yeni bir seri kötü uygulama yayınlamasını zorlaştırdıklarını söyledi. Silinen uygulamalar şu kategorilerde bulunuyor: - Kopyalar: Popüler uygulamaları taklit ederek kullanıcıları kandıranlar - Uygunsuz içerik: Aşırı şiddet, nefret ve yasa dışı eylem bulunduranlar - Potansiyel olarak zararlı uygulamalar: İnsanlara ve cihazlarına zarar verebilecek zararlı yazılımlar. Google Play Protect, çoğu kötü uygulamayı ayıklamada yardımcı olsa da Ahn, Google'ın hala yapması gereken şeyler olduğunu kabul ediyor: "Bazılarının halen güvenlik sistemlerimizi aşmayı ve kandırmayı başardığını biliyoruz. Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz ve kötü uygulamaları ve kötü niyetli geliştiricileri durdurabilmek için yöntemlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz."
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.