"Hey Siri" komutu tarihe karışıyor

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
428
Tepkime puanı
11
Puanları
19
bzKllDOVNEuS5nyRVGqPVg.jpg

Hey Siri komutu artık geçerli olmayacak. Apple, sesli asistanı Siri'yi etkinleştirmek için kullanılan komutta değişikliğe gidiyor.

Apple'ın WWDC 2023 açılış etkinliğinde sesli asistanı Siri hakkında bir yenilik tanıtması bekleniyor. Bloomberg'in haberine göre, Apple "Hey Siri" komutunu ortadan kaldırmayı ve asistanı harekete geçirmek için yalnızca "Siri" komutunu yerine koymayı planladığı aktarıldı. Apple'ın etkinleştirme komutunun yanı sıra Siri'nin üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleriyle uyumluluğunu da genişletmeyi hedeflediği ifade edildi. "Siri Natural Language Generation" isimli projeyi geliştirmek isteyen Apple, Siri'nin yanıtlarını daha doğal vermesini ve kelime dağarcığını genişletmesi için çalışıyor.

WWDRC ETKİNLİĞİ NE ZAMAN?​


Apple'ın WWDRC etkinliği bugün (5 Haziran) TSİ 20.00'da başlayacak. Konferans, Apple TV ve Apple'ın Youtube hesabından canlı olarak yayımlanacak.

NTV
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.