TMS Tedavisi Nedir?

Katılım
5 Mayıs 2023
Mesajlar
110
Tepkime puanı
1
Puanları
19
Site Adı
TMS Tedavisi Nedir?
Site URL
https://www.tmstedavi.net/
Transkraniyal Manyetik Stimülasyon (TMS), psikiyatrik ve nörolojik bozuklukların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. TMS tedavisi, beyin aktivitesini değiştirmek için manyetik alanlar kullanır. TMS cihazı, beyin yüzeyine yakın bir noktaya yerleştirilmiş manyetik bobinler içerir. Bu bobinler, hızlı değişen elektrik akımları kullanarak hedeflenen beyin bölgelerine manyetik alanlar üretir. TMS tedavisi, özellikle depresyon gibi durumların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tedavi sürecinde, hastanın kafasına yerleştirilen manyetik bobinler, belirli beyin bölgelerine odaklanarak tekrarlayan manyetik uyaranlar gönderir. Bu uyaranlar, hedeflenen beyin bölgelerinin aktivitesini artırabilir veya inhibe edebilir.

TMS tedavisi, genellikle haftada birkaç kez ve birkaç hafta süreyle uygulanabilir. Bu yüzden de TMS tedavisi ücretleri değişkenlik göstermektedir. Hastanın seans veya mevcut durumuna göre belirlenmektedir. Tedavi sırasında hastalar genellikle uyanık ve rahattır, işlem ağrısızdır ve genellikle ciddi yan etkileri yoktur. Ancak bazı insanlar tedavi sırasında hafif baş ağrısı, baş dönmesi veya uyuşma gibi geçici yan etkiler yaşayabilir. Bu konuda TMS tedavisi yaptıranlar hakkındaki görüşleri okuyabilirsiniz. Sizlerde tüm süreç hakkında detaylı bilgi almak için tmstedavi.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular için iletişime geçebilirsiniz.
 

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.