Torrent kullanıcılarını üzecek haber: Artık maziye karışıyor

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
428
Tepkime puanı
11
Puanları
19
Torrent kullanıcılarını üzecek haber: Artık maziye karışıyor

Oyun, dizi ve film indirenlerin kullandığı torrent sitesi RARBG kapatıldı. 2008 yılından beri hizmet veren site 31 Mayıs itibarıyla kapandı.

Avrupa'nın en büyük torrent sitesi RARBG artık hizmet vermeyecek. COVID-19 sebebiyle bazı ekip üyelerini kaybeden şirket, enflasyon ve sunucu bakımı için artan masraflarında ardından torrent portalının tamamen kapatılmasını kararlaştırdıklarını duyurdu. RARBG tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer alıyor; "Merhaba beyler, Sitemizi kapatmaya karar verdiğimizi size bildirmek isteriz. Geçtiğimiz 2 yıl bizim için çok zor geçti - ekibimizdeki bazı kişiler covid komplikasyonları nedeniyle hayatını kaybetti, Diğerleri ise hala bunun yan etkilerini yaşıyor - hiç çalışamamak gibi. Bazıları da Avrupa'daki savaşta mücadele ediyor - HER İKİ TARAFTA da. Ayrıca, Avrupa'daki veri merkezlerindeki elektrik fiyat artışı bizi oldukça etkiledi. Enflasyon günlük masraflarımızı karşılamamızı imkansız hale getiriyor. Bu nedenle bu siteyi artık cebimizden karşılayamayacağımız büyük harcamalar yapmadan çalıştıramayız. Oy birliği ile aldığımız kararla artık bunu yapamayacağımıza karar verdik. Üzgünüz :( Hoşçakalın"

NTV
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.