Twitter çeviri özelliğini neden kaldırdı? Tercüme özelliği paralı mı olacak?

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
323
Tepkime puanı
9
Puanları
19
Twitter çeviri özelliğini neden kaldırdı? Tercüme özelliği paralı mı olacak?

Twitter farklı dildeki Tweetlerin bütün kullanıcılar tarafından okunabilmesi için çeviri özelliğini kullanıyordu. Bu özellik Twitter tarafından tüm kullanıcılara kapatıldı. Peki Twitter çeviri özelliğini neden kaldırdı? Tercüme özelliği paralı mı olacak?

N4I1QOxiPEKre4vlC6VDmw.jpg

Sosyal medya devi Twitter çeviri özelliğini kapattı. Çeviri özelliğinin kapatılması ilk başta kullanıcılar tarafından bir sorun zannedildi. Ancak Twitter destek merkezine yapılan taleplerin ardından sorun henüz giderilmiş değil. Çeviri tuşunun şu anda tüm kullanıcılar tarafından kullanılamadığı ifade ediliyor.
w8w1zKsaOE2SmtjwrhQdXQ.jpg

Tweet gönderimi sırasında çökme sorunları yaşandığı için çeviri özelliğinin kapatıldığı öne sürülse de, bazı kullanıcılar bunun sebebinin Twitter Blue olabileceği belirtiliyor. Elon Musk'ın Twitter Blue satışı yapmak için bu özelliği Blue abonelerine özel açacağı iddia ediliyor.
eTylDt2pL0e6QVnw4J0IPw.jpg

Twitter Blue, mavi onay işaretinin yanı sıra abonelere Twitter deneyimlerini geliştirme ve özelleştirme yolu sunuyor. Twitter'ı kişiselleştirmeye yardımcı olmak için tasarlanan sistem herkesin kullanımına sunulmadan önce en yeni özelliklere erken erişim olanağı sağlıyor.
ipnsb0Wue06zjEd3k3ZGBg.jpg

Twitter Blue özelliği Webden alındığı zaman aylık 150 TL, yıllık ise 1569,99 TL olarak satılıyor.Telefon uygulamasında alındığında ise aylık 209 TL, yıllık ise 2199 TL'den satılıyor.

NTV
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.