WhatApp'a Telegram özelliği: Artık numaralar zorunlu olmayacak

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
413
Tepkime puanı
11
Puanları
19
WhatApp'a Telegram özelliği: Artık numaralar zorunlu olmayacak

Instagram ve Facebook'un ardından mesajlaşma platformu WhatsApp'ı da bünyesinde barındıran Meta, yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Wabetainfo'nun aktardığına göre artık telefon numarası tarih oluyor, WhatsApp'ta kullanıcı adı dönemi başlıyor.

qYGINkecTkaHK7DRrkmmVw.jpg

Dünyaca ünlü mesajlaşma platformu WhatsApp yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Eğer bu güncelleme uygulamaya getirilirse kullanıcılar telefon numaralarını paylaşmadan 'kullanıcı adları' ile sohbet başlatabilecek.
qGek7ZNg2kiuypQ3KSKgyw.jpg

Wabetainfo'nun haberine göre, WhatsApp'ın kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları seçmelerine olanak tanıyan bir kullanıcı adı özelliği üzerinde çalışıyor.Böylelikle kullanıcılar telefon numaralarını paylaşmak istemedikleri insanlarla kullanıcı adlarını vererek sohbet edebilecek.
tdY-4awPWkilyF2CdEE_cQ.jpg

Bu özelliğin şu anda geliştirme aşamasında olduğu belirtilirken, yakın zamanda böyle bir güncelleme yapılabileceği ifade edildi.WhatsApp'ın en önemli rakibi Telegram'ın da böyle bir özelliği barındırdığı biliniyor.
yIAdh6FiE0W-jIzaP5oUng.jpg

Kullanıcıların, gönderdikleri bir mesaja uzun basarak "düzenle" seçeneği ile 15 dakika içinde değişiklik yapabileceği duyurulmuştu. Düzenlenen mesajların "düzenlendi" ifadesi ile işaretleneceği ancak mesajlaşılan kişilerin düzenleme geçmişini göremeyeceği belirtilmişti.

NTV
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.