Civilization V eğit...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Civilization V eğitim için oynanacak!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
563 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Video oyunların eğitim amaçlı kullanımı genellikle kafa karıştırıcı olabilir, daha çok vakit geçirmek için kullanılırlar evet, hatta aşırı zaman ayrıldığında eğitime mani oldukları da bile bilinir, ancak kimi video oyunu yapımları bazen şaşırtıcı yönleriyle de gündeme gelebiliyorlar. İşte bunlardan sonuncusu CivilizationEDU…

Popüler bir strateji oyunu serisi olan Civilization’ın en son oyunu için yeni bir versiyon hazırlandı; Civilization V üzerine hazırlanan yapım, CivilizationEDU adıyla gelirken eğitim odaklı özellikleri ile ABD’deki liselerde kullanılmasının planladığı duyuruldu. Gelişmenin detayları bir hayli ilgi çekici, gençler oyun oynayarak öğrenecekler. Nasıl mı?

Öğrenciler tarihe yön verecekler

Oyunun yapımcısı Take Two Interactive’in açıklamasında öğrencilerin tarihe yön verme, coğrafi imkanları değerlendirerek ekonomik ve teknolojik hamlelerde bulunma gibi aksiyonlarda bulunabilecekleri, bu sayede tarihin nedensellik ilişkileri üzerinde daha kapsamlı bilgiye sahip olmalarının hedeflendiği belirtildi. Bir video oyunu, bu şekilde tarih kitaplarının yerine geçiyor da denilebilir.

Öte yandan oyundaki ilerlemelerin öğretmenler tarafından takibi de mümkün olacak. Öğretmenlerin ilerlemeyi takip edecek olması, öğrencilerin daha tutarlı kararlar almaya yönlendirecek. Eğitim videolarıyla da desteklenen dijital oyun/tarih eğitimi bütünleşmesinin sonuçları merakla bekleniyor.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:05
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕