Elon Musk’ın sonrak...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Elon Musk’ın sonraki hedefi ev işlerine yardımcı robotlar üretmek

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
541 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Milyarder iş adamı ve girişimci Elon Musk, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’luğu, uzay seyahati için roket geliştirmek gibi sayısız konuda çalışmalar yürütüyor. İnovatif ve sürekli kendini aşan biri olduğu da genel bir kanı durumunda. Yeni bilgiler ise sonraki hedefi ile ilgili…

Musk’ın başkanlığını yürüttüğü Open AI adlı şirket çatısı altında yürütülecek projede ev işlerinde yardımcı olacak robotların geliştirilmesi öngörülüyor. Kendini tanımında ‘kar amacı gütmeyen yapay zeka araştırma şirketi’ olarak tanımlayan Open AI’nin 1 milyar dolarlık bir bütçe ile kurulduğu kaydediliyor.

İngiliz haber organı Daily Mail’e göre hali hazırdaki robotların, yapay zeka ile birlikte kurgulanmasının projenin ilerlemesine dair temel konu olduğu belirtilirken ‘temel ev ihtiyaçlarını karşılamak’ da hedef durumunda. Ev hijyeni, yemek yapmak, çöplerin dışarı çıkarılması gibi eve dair çok gerekliliklerin robotlar tarafından uygulanması noktasında tüketicilere sunulacak yeni bir alternatif de Open AI tarafından üretilen robotlar olacak gibi görünüyor.

Open AI’nın ayrıca Google’ın Deep Mind projesinden ilham aldığı da resmi bloglarında yer alan detaylar arasında. Bu noktada oyun da oynayabilen robotlara işaret ediliyor. Öte yandan işaretlere bakılırsa geliştirilecek robotlarda sesli komutların anlaşılamaması halinde kullanıcısına soru sormak da özellikler arasında yer alacak.

Böylelikle tam olarak ifade edilemeyen komutlarla ilgili olarak size soru soracak robotlarla da tanışmanıza az kaldı diyebiliriz.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:06
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕