Güvenliğe 27,25 mil...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Güvenliğe 27,25 milyar dolar harcandı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
501 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Bir bağımsız araştırma kuruluşu tarafından hazırlanan “Fiziksel Güvenlik ve Video Gözetim” adlı rapora göre, 2016 yılında güvenlik harcamaları 27,25 milyar dolara ulaştı. Raporda güvenlik çözümlerine yönelik harcamaların kategorilendirilmesi ve geleceğe dair beklentiler de yer aldı. Detaylara yakından bakıyoruz…

Güvenlik çözümlerine yönelik harcamada 14,7 milyar dolar ile gözetim ürünleri (kamera, vb) ilk sırada yer alıyor. Pazarın yüzde 54’lük kısmını oluşturan gözetim ürünlerini, yüzde 22,5’lik oranıyla ve 6,13 milyar dolar yatırımla erişim kontrolü çözümleri takip ediyor. Alarm sistemlerine yapılan harcama tutarı ise 6,4 milyar dolar ile yüzde 23,5’lik paya sahip. Alarm sistemleri yoğun kullanım sunarken fiyat skalasındaki genişlik sayesinde daha düşük harcama olanakları sunuluyor.

Akıllı cihaz kullanımının artmasıyla birlikte güvenlik alanında akıllı ve interaktif çözümler yaygınlaşmaya başladı. Güvenlik çözümleri, yeni teknolojilerin gelişimiyle kurumsal ve bireysel kullanıcılar için önemli avantajlar sağlamaya devam ediyor. Kullanıcıların kendi hayat veya iş süreçlerine göre belirledikleri güvenlik senaryoları, tehditlerin hızlı şekilde önüne geçilmesini mümkün kılıyor. Her an ve her yerden güvenlik ile ilgili haberdar olabilmeyi sağlayan çözümler, kullanıcılar için yüksek kontrol ve koruma imkânı sunuyor.

2020’de 42 milyar dolara yükselecek

İlgili rapora göre, 2016 yılında güvenlik alanında küresel çapta yapılacak yatırımlar yüzde 8 oranında artacak. 2020 yılında ise küresel ölçekte yapılacak güvenlik harcamaları 42 milyar dolara ulaşacak.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 17:57
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕