Peter Chou kurucusu...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Peter Chou kurucusu olduğu HTC’den ayrılıyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
655 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Teknoloji dünyasında üst kademedeki değişiklikler her zaman dikkat çekici olmuştur. CEO değişiklikleri ise kamuoyu açısından çok daha önemlidir. Öte yandan şirket kurucularının pozisyon değişiklikleri de gündemde kendine yer bulur. İşte bu gündem maddesine dair son gelişme HTC kurucularından Peter Chou üzerinden gelişti. Şirketin bir dönem CEO’luğunu da üstlenen tanınmış ismin HTC’den ayrılacağı ifade edildi

CEO’luk koltuğunu geçtiğimiz sene şirketin diğer kurucusu Cher Wang’e devreden Chou, böylelikle şirketteki organik bağını da tamamen koparmış olacak. Başarılarla dolu bir kariyere sahip olan HTC kurucusu, son yıllarda ise Tayvan merkezli şirkette eleştirilerin odak noktaları arasında yer almıştı.


HTC, kurulduğu günden bu yana mobil teknoloji alanında adından söz ettiriyor. 2008’deki HTC Touch Diamond (üstte) ve Touch Pro modelleri ile büyük sükse yaratan marka, ardından Android işletim sistemine sahip ilk modeli HTC G1’i piyasaya sunmuştu. HTC EVO 4G ve Droid Incredible gibi modellerle birlikte şirketin gerek bilinirliği, gerekse piyasa değeri adeta tavan yapmıştı. One X ve One M7 modelleri büyük ilgi gören HTC, ardından düşüşe geçmiş ve durumun sorumlularından biri olarak da şirketin CEO’su Peter Chou gösterilmişti.

One M8 ve M9 modelleri beklentilerin altında satışa ulaşan şirkette CEO koltuğu da el değiştirecekti; 2015 mart ayı itibarıyla Cher Wang, görevin yeni sahibi olurken 2016 ilk yarısı sona ererken de şirketin eski CEO’su HTC’den ayrılıyor.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:07
Paylaş: