Pokemon Go iOS ve A...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Pokemon Go iOS ve Android’i salladı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
524 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 


Kısa süre önce uygulama mağazalarındaki yerini alan Pokemon GO adlı yapım, tüm dünyada yoğun ilgi ile karşılandı. İşte detaylar…

Yeni bir mobil oyun fenomeni daha gündeme bomba gibi düştü. Kısa süre önce yayınlanan Pokemon Go adlı artırılmış gerçeklik özelliklerine sahip oyun, gerek iOS gerekse Android platformlarında yoğun ilgi görüyor. Yapımın geliştiricis Niantic Labs’in yüzünün güldüğüne şüphe yok.
Beta aşaması da bir süredir devam eden oyun, ilk aşamada ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda ve birkaç ülkede daha çıkışını gerçekleştirdi. Şimdi ise daha fazla ülke üzerinden indirilebilmekte ve sayı da hızla artıyor. Peki oyunun konusu ne? Nasıl oynanıyor? İşte yanıtlar…
Pokemon toplamanın yeni yolu akıllı telefonlar!
Artırılmış gerçeklik yapımında geçmiş yılların fenomen oyunu ‘Pokemon toplama’, tamamen sanal dünyaya taşınıyor. Oyunda yönlendirmeler yapılarak bulunan Pokemonlar toplanıyor. Bunun için gereken tek şey ise yüklü cihazın kamerası. Grafikler ve zengin bir gerçeküstü deneyim vaat eden oyunda kamerayı açıp ilerliyor ve Pokemon Go deneyimini ediniyorsunuz.


Gördüğü ilgi yüksek

Şimdiden milyonlarca kez indirilenPokemon Go oyunuyla ilgili kullanıcı yorumları da nispeten olumlu ve puanlamalar da ilk günler için yüksek. En nihayetinde Pokemon Go iOS ve Android oyununun yeni bir mobil platform yıldızı olması muhtemel görünüyor.
Bu arada Pokemon Go oyununun gördüğü ilgi, Nintendo hisselerinin de yükselmesini sağladı.

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 17:56
Paylaş: