Castlevania: Lords ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Castlevania: Lords of Shadow 2 İnceleme

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
840 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Bazı oyunlar vardır, geliştiricilerin ufak tefek hataları yüzünden klasik olmayı kaçırırlar. Castlevania: Lords of Shadow da onlardan biriydi. Başarılı aksiyonu, hikayesi ve harika müzikleri Lords of Shadow’u kaliteli bir oyun yapmıştı. Fakat fazla uzun olması ve bu sürenin içini dolduramamaları da oyunu hit mertebesine ulaşmaktan alıkoymuştu. Castlevania: Lords of Shadow 2 duyurulduğunda da haliyle beklenti oldukça büyüdü. Herkes hack and slash türünde yeni bir devin doğacağını düşünmeye başlamıştı. Fakat Lords of Shadow 2 çıktı ve bu beklentilerin yerini derin bir hayal kırıklığı aldı.“Ne Çektin be Dracula”

Öncelikle ilk oyunun hikayesini ve hikaye anlatımını oldukça beğendiğimi söyleyeyim. Castlevania: Lords of Shadow 2 ise hikayede bekleneni veremiyor. İlk oyunu oynayanların hatırlayacağı üzere oyunun sonunda ana karakterimiz Gabriel Belmont’un Dracula’ya dönüştüğünü ve günümüze kadar hayatta kaldığını sürpriz bir şekilde öğrenmiştik. İkinci oyunun hikayesi de bu noktada başlıyor. Zobek, elini dünyanın karmaşasından çekmiş Dracula’dan Şeytan’ı alt etmesini istiyor. Karşılığında da Dracula’nın yegane istediği şey olan huzurlu bir ölümü sunuyor. Akabinde de Şeytan’ı alt etmek için yolculuğumuza başlıyoruz.

Castlevania: Lords of Shadow 2’deki en büyük hayal kırıklığım hikaye oldu. Lords of Shadow’u zirveye taşıyan noktalardan biri olan hikaye ikinci oyunda deyim yerindeyse çuvallamış. Oyun boyunca tek amacımız Şeytan’ı alt etmek. Bu uğurda karşılaştığımız yan karakterlerin çoğu da başarısız yazılmış. Yan karakterlerin kötü olması ve hikayenin oyunun son bir saatine kadar doğru düzgün gelişmemesi de oyunun eksi yanlarından. Lords of Shadow serisine yakışmayan başarısız sonuysa hiç saymıyorum bile.

Bir de hikayedeki küçük ama güzel noktaya değineyim. Oyunun başlarında uzun bir ara sahneyle karşılaşacaksınız. Bu sahnede Dracula’nın kariyerinde zirve yaptığı andan itibaren Belmont ailesinin başına gelenlerden bahsediliyor. Yani Gabriel’ın oğlunun, torununun ve sülalesinin başına gelenleri birer birer öğreniyoruz. Bu sahne oyun boyunca en beğendiğim sahne oldu.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 05:07
Paylaş: