Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
YouTube Kanalınız mı var? O zaman buraya tıklayarak ücretsiz olarak kanalınızı tanıtın!

Dead Rising 3 İnceleme  

  RSS
#Oguz
(@oguz)
Saygın Üye

Dead Rising 3 İncelemeXbox 360’ı ilk edindiğimde özel oyunlarına bir göz gezdirmiştim. Özel oyunlara bakarken haliyle Dead Rising de gözüme takıldı. İnceleme puanları güzeldi güzel olmasına ama ne yalan söyleyeyim oyun hiç ilgimi çekmemişti. Açık dünya, zombi dolu atmosfer kulağa hoş geliyor fakat save sistemindeki sıkıntılar ve düzgün bir hikaye işleyişi olmaması beni oyundan uzaklaştırmıştı. Fakat nihayetinde bu oyunu göz ardı edemedim ve en sonunda kendimi Dead Rising’in kollarına bıraktım.
Peki deneyimlerim ne mi oldu?
Hiç hoş olmadı.

Anlamsız zorluğu seven bir oyuncu olmadığımı söylemeliyim. Anlamsız zorluktan kastım, Dark Souls veya Super Meat Boy oyunlarının yaptığı gibi oynanışa yedirilmiş zorluk değil. Oynanış dışında kalan mekanikler ile oyunun zorlaşması. Saçma save sistemi veya anlamsız zamana karşı durumlar bu durumu açıklayacak güzel örnekler olabilir.
Dead Rising’de de canımı en çok sıkan nokta bu oldu. Save sistemi çok saçma ve sinir bozucu bir hale sokuyordu oyunu. Bunun üstüne oyunun 72 saat içerisinde ne yaparsanız yapın bitmesi de keyif vermekten çok, can sıkabiliyordu. Fakat bu ve buna benzer birkaç detayı çıkardığınızda elinizde oldukça eğlenceli bir oyun kalıyordu. O yüzden bu durum Dead Rising için kötü olsa da serinin geleceği adına umut vadediyordu. Çünkü bunlar düzeltilebilir şeylerdi.
Peki Dead Rising 2

O da Dead Rising’in bir gömlek üstüydü, fakat sıkıntılarını tam anlamıyla aşmış bir oyun değildi. Save sistemi ve zamana karşı yarış sinir bozmaya devam ediyordu. Biliyorum, pek çok oyuncu için bu durum görmezden gelinebilecek bir durum olabilir. Ama ne yapayım, benim için görmezden gelinmesi zor bir durumdu. İçimden çıkan öfkeyi ve ateşi sonlandıramıyordum, Dead Rising serisiyle olan zayıf bağlarım, kopma noktasına gelecekti ki, ufukta bir şans daha gözüktü.

Alıntı
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 05:43
#Oguz
(@oguz)
Saygın Üye

+++++

CevapAlıntı
Gönderildi : 10 Ekim 2018 12:56
Paylaş:
Başa dön