Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
GTA 5 Ön İnceleme

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
904 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Yıl 2013. Niko ile birlikte Liberty City’yi talan etmemizin üzerinden tam beş yıl geçti. Yaşayan şehriyle, dallanıp budaklanan hikayesiyle, karakterleriyle, eğlencesiyle dört dörtlük bir oyundu GTA 4. Rockstar Games’in Grand Theft Auto serisini getirebileceği son noktayı görmüştük. Ta ki GTA 5 duyurulana kadar.

GTA 5 için GTA 4 ve GTA: San Andreas’ın birleşimi tanımını yapabilirim. GTA: San Andreas bize inanılmaz özgür bir şehir ve bir sürü karakter kişiselleştirme seçeneği sunuyordu. GTA 4 ise daha çok; hikayesiyle, görevlerinin çeşitliliği, gerçekçiliği ve kalitesiyle ön plana çıkıyordu. Rockstar, GTA 5’te bu iki oyunu bir araya getirmeye çalışmış ve şimdiye kadar açıklanan bilgilere göre ortaya harika bir sonuç çıkacağa benziyor.

Muhteşem Üçlü

GTA 5 ile birlikte seriye gelen en büyük yenilik üç ayrı ana karakterin bulunması. Michael, Trevor ve Franklin karakterlerinin her birinin kendine has özellikleri ve hikayesi bulunuyor. Görevlerin çoğunda bu üç karakter birlikte olacak ve istediğimiz karakterle görevi oynayabileceğiz. İşin güzel tarafıysa Rockstar bize, “bu bölümü hangi karakterle oynamak istiyorsun?” gibi bir soru sormak yerine, istediğimiz zaman istediğimiz karaktere tek tuşla geçmemizi sağlayacak. Aynı zamanda oynadığımız karaktere göre görevin işlenişi değişecek. Bunu bir örnekle açıklayayım. Diyelim ki bir görevde birini kaçırmanız gerekti. Eğer bu görevi Franklin ile oynarsanız, kaçıracağınız kişiyi arabaya atıp yola koyulacaksınız; Trevor ile oynarsanız, Franklin’e uzaktan keskin nişancı tüfeğiyle destek vereceksiniz; Michael ile oynarsanız da, ister Franklin’in yanında ister başka bir arabada Franklin’e yardım edeceksiniz. İsterseniz bir karaktere bağlı kalmayıp, görevi sürekli karakter değiştirerek oynayabilirsiniz. Seçim sizin.

Çoğu görevde üç karakterin birlikte olduğunu söylemiştim. Bu üç karakterin birlikte olduğu dört beş ana görev yaptıktan sonra karşınıza karakter görevleri çıkacak. Bu görevlerde karakterlerimiz kendi başlarına olacak ve kendi hikayelerinin gelişimine tanık olacağız.

Patlat Kasayı

GTA 4’ü oynamış olan oyunculara “oyundaki en iyi görev hangisiydi?” diye sormuş olsam, eminim alacağım yanıtların çoğu “banka soygunu görevi” olurdu. O görevdeki kurgu ve heyecan o kadar başarılıydı ki defalarca kez oynasanız da sıkılmazdınız. Eğer bu görevi beğenen kesimdenseniz size sevindirici bir haberim var, GTA 5’teki görevlerin büyük bir çoğunluğu bu banka soygunu görevlerinden oluşuyor. Michael, Trevor ve Franklin üçlüsüyle Los Santos’ta soyulmadık banka bırakmayacağız.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:11
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕