Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Mafia 3 Oyun İncelemesi

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Mafia 3 Oyun İncelemesi

Oyun dünyasının heyecanla beklediği açık dünya tabanlı mafya oyunu Mafia 3 nihayet çıkış yaptı ve biz de özel bir Mafia 3 incelemesi hazırlama imkanı bulduk. Mafia serisi ile ilk olarak 2002 yılında tanışmıştık. O dönemde bilgisayar oyunları teknolojik olarak çok yetenekli olmasalar da Mafia, alışılmış oyun standartlarının dışına çıkmayı başarmış, kendine has atmosfere sahip bir açık dünya yaratmıştı. Mafia'nın en güçlü yönü ise film kalitesindeki hikayesi ve sürükleyici hikaye anlatımıydı. Öyle ki ilk Mafia oyununu oynayabilmek ve aynı heyecanı ve eğlenceyi baştan yaşayabilmek için o günlere tekrar dönmek istediğimi söyleyebilirim.
Serinin devam oyunu olan Mafia 2 ise ilk oyunun 8 yıl ardından 2010 yılında, yani oldukça uzun bir süre sonra çıkış yapmıştı. Fakat beklediğimize değmişti ve Mafia 2 hem teknik olarak bize yüksek kaliteli bir içerik sunmuş hem de serinin mirasını senaryo anlamında başarılı bir şekilde devralmıştı.
Peki Mafia III serinin ilk iki oyununun ardından bu efsanevi mirası nasıl devam ettiriyor? Açıkçası Mafia III'ün işi gerçekten zordu; çünkü kendisinden önce gelen oyunlar oyun dünyasının en iyi yapımları arasındaydı. Maifa III'ün işinin zor olmasına neden olan bir başka faktör daha var; o da GTA 5'e rakip olarak gösterilmesi. Bilindiği üzere GTA 5 oyun dünyasının rekorlarını alt üst etmiş bir oyun, ayrıca serinin mirasını çok başarılı bir şekilde devralmış ve ileriye taşımış bir yapım. İşte bu Mafia 3 incelemeyazımızda Mafia 3'ü hem serinin önceki oyunlarıyla hem de GTA 5 ile karşılaştırarak oyunu değerlendireceğiz.
İnceleme yazımızı bir miktar beklettik; çünkü oyunun çıkışında Mafia 3 PC sürümü 30 FPS kilidi ile birlikte gelmişti. Oyunun çıkışının 1 gün sonrasında ise oyundaki FPS kilidini kaldıran yama yayınlandı. Biz de bu şekilde oyunu değerlendirerek oyun hakkında teknik anlamda doğru bir yorum yapmayı tercih ettik.

Mafia 3 inceleme yazımıza öncelikle oyunun hikayesinden biraz bahsederek başlayacağız, sonrasında oyunun atmosferini inceleyecek, oynanış dinamiklerine değinecek ve teknik açıdan oyunu değerlendirerek oyuna puanımızı vereceğiz.

[v-videolar]

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 31 Temmuz 2017 01:41
Paylaş: