Persona 4 Arena İnc...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Persona 4 Arena İnceleme

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
841 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Bugün sizlerle beraber RPG sahalarından dövüş sahalarına geçiş yapan Persona serisinin son oyunu Persona 4 Arena'yı inceleyeceğiz.

PSP ve PS2'de büyük bir patlama yapan J-RPG serisi Persona, bu sefer Xbox 360 ve Playstation 3'e dövüş oyunu olarak geldi. İyi ki de geldi, uzun bir zamandır aradığım kaliteli 2D dövüş oyunu açlığımı Persona 4 Arena'yla gidermeyi başardım.

2D Renk Patlaması

2D grafiklerin üzerine hoş çizimlerle renkli bir atmosfer yaratan oyun, orijinaline uygun olarak seçtiğimiz karakterlerle birlikte o karaktere ait Persona'nın da kontrolünü bize veriyor. Hal böyle olunca dövüş esnasında müthiş bir cümbüş ortaya çıkıyor. Bir siz, bir personanız arka arkaya combo ataklar ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Personalarınız sadece siz onlara komut verdiğinizde yanınıza geliyor. Ve onları yanınızda tutmak için sadece 4 hakkınız var. Ne demek bu 4 hak? Eğer yanınızda bulundukları esnada dayak yerlerse bu haklardan bir tanesi gidiyor. Bu şekilde Persona'nızın 4 hakkı da giderse "Persona Break" oluyor ve Persona'nızı 10 saniye boyunca yanınıza çağıramıyorsunuz. Oldukça etkili güçlere sahip olan Persona'yı ne zaman ve nerede kullanacağınızı iyi seçmeniz adına başarılı bir mantık kurulmuş.

Eğlenceli dövüş sistemi sayesinde oyunun başına oturan herkesi bir anda kendine çekebiliyor Persona 4 Arena. Üstelik oyuna alışma süreniz oldukça kısa. Bir anda kendinizi arka arkaya combolar yaparken bulabilirsiniz. Tabii bu demek değil ki saniyesinde usta birer oyuncu oluyorsunuz. Persona 4 Arena'da ustalaşmak zamanınızdan çalacak.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:11
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕