Resident Evil: Reve...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Resident Evil: Revelations İnceleme

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
782 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Ne yalan söyleyeyim 3DS sahiplerini bir dönem kıskandım. Biz konsol ve PC sahipleri son iki Resident Evil oyunuyla beraber serinin korku dinamiklerinden iyice uzaklaşmaya başlamasını izlerken 3DS sahipleri henüz ilk Resident Evil oyunlarında sağlam bir macera yaşamışlardı. En azından kendilerinin iddia ettiği şey buydu. Peki Resident Evil: Revelations gerçekten iddia edilen gibi 5 ve 6'dan daha iyi bir macera mı sunuyordu?

Jill - Parker ve Chris - Jessica


Hikayemiz Jill ve Parker'ın Chris'i kurtarmak üzere bir gemiye çıkartma yapmasıyla başlıyor. Okyanusun ortasında yer alan bu gemiye daha önce Chris ve partneri Jessica'nın bir görev icabı geldiğini fakat bir süre sonra onlardan haber alınamadığını öğreniriz. Bunun üzerine de gemiye ayak basarız. Fakat işler tahmin ettiğimiz gibi yürümez (ne zaman yürüdü ki!) ve Jill ortağıyla beraber kendini zor bir durumda bulur.

Hikaye boyunca yöneteceğimiz ana karakter Jill olacak. Fakat zaman zaman hikayedeki boşlukları doldurmak adına Chris ve farklı karakterlerle de oyunda ilerleyeceğiz. Hikaye her ne kadar klişeleri barındırsa da Resident Evil'ın genel kalitesinde bir olay örgüsü sunuyor.

Oyunun kısmen başarılı sayabileceğimiz hikayesi, oyunun atmosferini de ikiye bölüyor. Bir yanınızda daha kasvetli ve sizi geren bir atmosfer varken, diğer yanınızda daha aksiyon vari bir havaya bürünen bir atmosfer sizleri karşılıyor. Neyse ki oyunun daha kasvetli ve gerilimli atmosferi diğerine göre daha baskın geliyor. Ve kazanan orijinal Resident Evil'ı özleyen bizler oluyoruz.

Aslında herkesin merak ettiği şu soruya, yani "Resident Evil: Revelations, eski Resident Evil atmosferini yansıtıyor mu?" sorusuna bu noktada bir cevap vereyim isterseniz. Revelations, eski oyunları tam olarak yansıtmıyor fakat yeni Resident Evil'larla da uzaktan yakından alakası yok. Revelations'ı tam olarak Resident Evil 4'e benzetebilirim aslında. Ortamlar kasvetli, yer yer korku unsurları fazlalaşıyor, fakat bu özelliklerin yanında işin aksiyon kısmından da tam olarak kaçınılmamış. İşte kısaca Revelations bu özellikleriyle Resident Evil 4'e benzeyen bir oyun. Ama biz biraz daha derinlere inelim ve bakalım Revelations bize başka neler vadediyor?

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:07
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕