The Wolf Among Us: ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
The Wolf Among Us: Bölüm 1 İlk 8 Dakika

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,295 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

The Wolf Among Us: Bölüm 1 İlk 8 Dakika

The Wolf Among Us’ın ikinci bölümü ilk bölümdeki şok sonun ardından etkileyici bir sahne ve çekimle giriş yapıyor. Olayların ardından ana karakterimiz Bigby kendini biraz kaybetmiş durumda. Ancak The Wolf Among Us bir Telltale oyunu olduğu için olayların karakterimiz üzerinde ne kadar etki edeceğine yine siz karar veriyorsunuz. İster esip gürleyin, isterseniz de uzlaşımcı olun. Karar yine sizde.
(İlk bölüm spoiler)
İlk bölümü bitirenler gelin bu köşeye yalnız girelim. Hatırlayacağınız üzere birinci bölüm Snow White yani Pamuk Prenses’in ölümüyle sonuçlanmıştı. Bu trajik ölümün etkilerini Bigby’de derinlemesine görüyoruz ve katili yakalama arzumuz daha da artıyor. Hikayedeki karakter işlenişi de aynı kalitede devam ediyor. Ancak hikayenin biraz yerinde saydığını söyleyebilirim. İlk sahneler ve sonu harici Smoke & Mirrors, The Wolf Among Us’ın hikayesine kayda değer bir şey katamıyor.
(İlk bölüm spoiler bitti)
İlk bölümün sonundan sonra ikinci bölümü oldukça merak etmiştim. Nitekim beklentim ikinci bölümün ilk yarım saatinde fazlasıyla olumlu sonuçlandı. Smoke & Mirrors etkileyici bir giriş yapmayı başarıyor, ama aynı etkiyi bölümün ilerleyen safhalarında göstermekte sıkıntıları var. Bu sorunun en büyük nedeni tempodaki ağırlık. Bölüm genelince oldukça az sayıda aksiyon ve dram sahnesi var. Bölümün yarısından sonrası çoğunlukla dedektiflik çerçevesinde ilerliyor.

Smoke & Mirrors’ın bir diğer sorunuysa tercih eksikliği. Bölümde oldukça az kritik tercihler yapıyorsunuz. Telltale oyunlarını oynayanlar bilirler, bölüm sonlarında kaç kişi neyi seçmiş diye beş tercihlik bir tablo sunulur. The Wolf Among Us’ın ikinci bölümünde bu tercihler çoğunlukla diğer karakterlere nasıl davrandığınız şeklinde çıkıyor. Bu bile tercih eksikliğinin, daha doğrusu tercih yapılacak bir hikaye işleyişinin olmayışının kanıtı.
Bir Daha Olmasın
Bölümün çoğunlukla kötü yanlarından bahsettiğimin farkındayım, ancak Smoke & Mirrors ilk bölümdeki kaliteyi tam olarak yakalayamasa da hikayeyi güzel bir şekilde ilerletiyor. Eksiklikler de oyundan sıkılmanıza yol açan türden değil. Fakat gelecek bölümde aynı hataları tekrar eden, üstüne üstlük yine bir buçuk saat gibi kısa oynanış süresine sahip bir bölümle çıkarlarsa bu sefer oyuna daha sert yaklaşacağım.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 05:42
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

+++++

 
Gönderildi : 10 Ekim 2018 12:56
Paylaş: