Türk Oyun Stüdyosu ...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Türk Oyun Stüdyosu Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
801 Görüntüleme
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
Konuyu başlatan
 

Türk Oyun Stüdyosu Gram Games 250 Milyon Dolara Satıldı

2012 yılında İstanbul’da kurulan ve geliştirdiği 1010! isimli oyunla dünya çapında milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Gram Games, Zynga tarafından 250 milyon dolar karşılığında satın alındı. Zynga, daha önce bir başka Türk oyun geliştiricisi Peak Games’i 100 milyon dolara bünyesine katmıştı.

Çalışanlarına yıl içerisinde sınırsız izin hakkı tanıyan, mesai saati ve alt üst ilişkisi kavramlarını kullanmayan Gram Games, sıradışı yapılanmasıyla ortaya başarılı işler koymuştu. İlk olarak 1010! ile adını duyuran oyun stüdyosu, ardından Six! ve Merge Dragons! oyunlarıyla yine milyonlarca oyuncuyu bir araya getirmişti.

İstanbul ve Londra’daki iki stüdyosunda toplamda 77 kişiyi istihdam eden Gram Games, 250 milyon dolar nakit ve ek ödemeler karşılığında dünyanın en büyük mobil oyun geliştiricilerinden Zynga’nın bünyesine katıldı. Toplamda 170 milyon oyuncuya sahip olan Gram Games oyunlarının potansiyelini satın aldıklarını söyleyen Zynga, ikinci Türk oyun stüdyosu satın alımını gerçekleştirirken, 77 çalışanın tamamının Zynga’ya katılacağını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gram Games’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mehmet Ecevit satınalma ile ilgili; "2012 yılından bugüne başarıyla yarattığımız Gram Games kültürünü, İstanbul ve Londra’daki stüdyolarda çalışan yetenekli takımımızı ve başarılı sayısız oyunumuzu; Zynga şirketinin dünya çapında etkin organizasyonuyla birleştirmekten gurur duyuyoruz. Zynga’nın dünyayı oyunlarla bağlama misyonuna derinden inanıyoruz ve takımları ile birlikte çalışmaya başlamak için çok heyecanlıyız" dedi.

Gram Games Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karamancı ise Gram Games’in oyun geliştirmekteki özgün ve etkili yaklaşımını, Zynga’nın uzmanlığıyla birleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; "Ürettiğimiz "1010!" ve "Six!" gibi oyunlar ile dünyanın en başarılı bulmaca oyunu üreticileri arasında yer alıyoruz. Geçtiğimiz sene "Merge Dragons!" oyunumuz mobil oyun pazarında oldukça ses getirdi. Geliştirdiğimiz oyunlar ile milyonlarca insana ulaşmak istiyoruz. Bizler için bu paylaşım paha biçilmez bir keyif ve motivasyon kaynağı" şeklinde konuştu.

Zynga CEO’su Frank Gibeau ise şunları söyledi: "Türk mobil oyun şirketi Gram Games ekibinin özgün kültürü ve yaratıcı oyun geliştirme yöntemleri açıkçası bizleri çok etkiledi. Hızlı hareket ederek, zevkli, oynaması kolay ve bağımlılık yaratan oyunlar üretiyorlar." ifadelerini kullandı.

Kaynak

 
Gönderildi : 30 Mayıs 2018 23:00
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕