Araç Kaplama Çeşitl...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Araç Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
25 Görüntüleme
Erenbor
(@erenbor)
Gönderiler: 713
Yasaklanmış üye
Konuyu başlatan
 

 

Araç kaplama denildiğinde her ne kadar akla aracın üzerine yapılan işlem geliyor olsa da aslında kaplama tek bir kez yapılabilecek ve farklı araçlar kullanılan bir işlemdir. Örneğin aracınızı folyo ile kaplayabildiğiniz gibi seramik kaplama da yapabilirsiniz. Aşağıda araç kaplama ile ilgili yapılan işlemlerin neler olduğunu sizinle paylaşalım istedik.

Folyo Araç Kaplama Nedir?

Folyo araç kaplama yönteminde aracın kaportasının üzerine boyası değiştirilmeden istenilen renk ve desende folyonun kaplanmasının sağlanmasıdır. Bu işlemde kullanılan folyo ister mat, ister renkli ister metalik isterse simli olabilir. Geniş seçenek olan bu işlemlerde kullanılan malzeme dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Folyo kaplama daha çok eski model araçlarda uygulanır. Örneğin Broadway aracınız varsa rengini değiştirmek ve daha gösterişli yapmak isterseniz bu işlemi tercih edebilirsiniz.

Seramik Kaplama Nedir?

Araç kaplamada kullanılan ikinci ürün ise seramik kaplamadır. Seramik kaplama 2000’li yıllardan sonra piyasaya sürülmüş ve amacı aracın boyasının bozulmamasını sağlamaktır. Araca seramik kaplama yaptırdığınızda boyayı ilk halinde koruyacağınız gibi aracın daha parlak bir renge sahip olmasını da sağlamış olursunuz. Seramik kaplama kısa sürede yapılır ve doğru malzemeler kullanılarak doğru teknikle yapılması gerekir. Başarılı bir şekilde yapılmaması halinde aracın üzerinde dalgalı bir görüntü oluşacaktır. Seramik kaplama şeffaf görüntüde olduğundan kaporta üzerinde varlığı belli olmayacaktır. Maliyet açısından folyo kaplamaya göre daha uygundur.

Bu konu 3 hafta önce KroNoS tarafından düzenlendi
 
Gönderildi : 8 Kasım 2022 01:24
Paylaş: