Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Elektronik Sigarayla Sigaranın Zararlarından Kurtulmak

benayk
(@benayk)
Paylaşımcı Üye

Elektronik sigarayla sigaranın zararlarından kurtulmak mümkün mü? Sigara zararları aslında sayılamayacak kadar çoktur. Pek çok sağlık probleminin sebebi olan sigara, kalp hastalıklarının yanı sıra kronik solunum sistemi rahatsızları, kanser ve tip 2 diyabet gibi bulaşıcı olmayan hastalıkların için en önemli risk faktörlerinden birisi oluyor.

Elektronik Sigarayla Sigaranın Zararlarından Kurtulmak

Günde çok fazla sigara tüketmektense, elektronik sigara sayesinde azaltmak daha makul. Ülkemizde de dünyada da sigara bağımlılığı her gen gün artıyor. Sigara kullanan kişi zarar gördüğü kadar sigara içmeyen; ancak sigara içilen ortamda bulunan kişiler de pasif içicilik nedeni ile zarar görüyor. Dünya üzerinde her sene 5 milyon kadar insan sigara ve tütün bağımlılığı nedeni le hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.

Sigara Bağımlılığı Nedir

Sigara zararları nikotin bağımlılığı ile başlıyor. Nikotin, sigaranın içindeki en etkin madde olup bağımlılığın da esas sebebini oluşturuyor. Sigara içilmesi ile vücut, bu maddelere alışıyor ve devamlı olarak bu maddeleri almak istemesi sonucunda bağımlılık meydana geliyor.

Sigaranın içerisinde bulunan nikotin ve benzeri maddeler aslında insan vücudunda az da olsa bulunuyor; ancak dışarıdan alındığında vücuttaki bu maddelerin varlığı yükseltiliyor bu sebebe bağlı olarak da ilerleyen zamanlarda insan vücudu bu maddelere doyamaz hale geliyor ve bağımlılık oluşuyor. Günde kaç sigara zarar vermez şeklindeki bir soruya ne kadar az içilse de zarar vermez denilemiyor; ancak az içilmesi durumunda risk faktörleri de azalmış oluyor.

Elektronik sigarayla sigaranın zararından kurtulmak mümkün mü? Sorusuna en iyi şekilde cevap vermeye çalıştık. Swiss Vapes aracılığıyla ürünleri temin edebilirsiniz.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 24 Mayıs 2022 22:16
Paylaş: