Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Kurumsal Check Up Nedir?

benayk
(@benayk)
Paylaşımcı Üye

Eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin; yüksek nitelikli ve deneyimli danışmanlar ve yöneticilerden oluşan bir çekirdek ekibine sahiptir. Qualityline sitesinde eğitim ve danışmanlık hizmetinde çalışanlarının yüksek nitelikli özelliklere sahip ve deneyimlidir. Şirketleerine karşı öncelik hedefi mükemmelliyetlik anlayışı ile ilerlemektedir. Dürüstlüklerini vizyon haline getirerek etik davranışlar ile de destek sağlamaktadır.

Kurumsal Check Up Nedir?

Farklı sektörlerden oluşan şirketlerin kendilerine has özellikleri olan; çalışma düzenleri, kazançları ve zararları, üretim ve dağıtım sayısal verileri, gelişimleri gibi birden fazla maddelerden oluşur. Kurumsal check up ise şirketlerin ince ayrıntısına varıncaya kadar eksiksiz şekilde inceleyip şirketlere raporlamasına denilmektedir. Kurumsal check up sonucunda varsa eksikliklerin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Şirketin Gelişmesindeki Etkenler

Eğitim ve danışmanlık hizmetleri şirketlerin öncelikle iç ve dış denetim yaparak mevcut durumunu değerlendirir. Bunun amacı; kuruluşun güçlü ve zayıf yönlerinin yanı sıra fırsat ve tehditlerin belirlenmesine yardımcı olmaktır.

Analiz sonucunda yöneticiler, hangi planlara veya pazarlara odaklanmaları veya vazgeçmeleri gerektiğine, şirketin kaynaklarını en iyi şekilde nasıl tahsis edeceklerini belirlerler. Bir ortak girişim veya birleşme yoluyla operasyonları genişletmek gibi eylemlerde bulunup bulunmamalarına karar verirler.

Bu şekilde şirketlerin gelişmesi ve genişlemesi olur. Strateji planlama örgütsel başarı üzerinde uzun vadeli etkileri vardır. Yalnızca üst yönetim yöneticileri, bunların uygulanması için gerekli kaynakları tahsis etme yetkisine sahiptir.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Mayıs 2022 22:25
Paylaş: