Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Oksijen Terapi Cihazı Neden Kullanılır?

Erenbor
(@erenbor)
Saygın Üye

 

Oksijen terapi cihazı solunum sıkıntısı çeken hastaların tedavi yönteminde kullanılan tıbbi bir cihazdır. Bu cihazın parçalarından bahsetmek gerekirse söyleyeceklerimiz şöyledir; Oksijen flowmetresi verilen oksijenin maske aracılığı ile nemlendiriciden geçtikten sonra hastaya iletilmesinde kullanılır. Bu parça cihazın önemli parçalarından biridir. Bir diğer önemli parça ise vakum regülatörleri olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu parça sayesinde hastaya uygulanmak istenen vakum miktarı ayarlanabilmekte ve bu şekilde hastaya iletilmektedir.

Günden güne gelişen teknoloji sayesinde bu cihazlar daha kullanışlı bir hale gelmekle birlikte tedavi yöntemlerinde iyi birer yardımcı olabilme özelliğini taşımaktadır. Bu sebeple tıpta kullanımı oldukça yaygın bir yapıya sahip olan bu ürün tıpta önemli bir yere sahiptir.

Hastaların kan değerlerinde oksijen miktarının az olması gibi durumlar gözlendiğinde bu cihaz yardımıyla oksijen değerleri normal bir hal alabilir.

Bu tip cihazlar 1800lü yıllardan beri tıp sektöründe önemli bir yere sahip olan cihazlardır. Fakat o yıllarda teknolojinin bu yıllara oranla daha geride olması sebebi ile bu cihazlar pek de kullanışlı bir halde değillerdi. Fakat günümüzde gelişen teknoloji sayesinde tıp sektöründe önemli bir yere sahip olan bu cihazlar ile daha verimli sonuçlar alınabilmesi mümkün bir hale gelmiştir. Bu konu hakkında daha kapsamlı bilgiler edinmek isteyen insanlar internet üzerinden yapacakları araştırmalar ile bu isteklerini yerine getirebilirler.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 14 Kasım 2020 18:14
Paylaş: