Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Sabo

Erenbor
(@erenbor)
Onurlu Üye

 

Dayanıklıklarıyla göz kamaştıran ve son derece cazip bulunan sabo terlikler, modern zamanda plastikten üretilmekte olup hastane terliği olarak yaygın bir şekilde kullanılır.  Doktor, hemşire ve diğer sağlık personelinin sıklıkla kullandığı bu terlik türü, beyaz renklidir ve üzerinde küçük delikler mevcuttur. Terliklerin beyaz renge sahip olmasının sebebi, temizlik algısı oluşturma isteğinden ileri gelir.

Sabo terlik modellerinde, günümüzde beyaz dışında farklı renklerin de bulunduğu gözlenir. Gri, siyah ve lacivert türde sabo terlikler bulunur ve başta sağlık kuruluşları olmak üzere pek çok ortamda, bu terlikler göze çarpar. Terlik modelleri içinde tercihlerin genel itibarıyla sağlık bünyesinden olması sebebiyle beyaz renk terlikler rağbet görür.

Sabo Terlikler Neden Tercih Edilir?

Sağlamlık bakımından diğer terliklerle kıyaslanmayacak ölçüde bir dayanım gösteren sabo terlikler, gün boyu ayakta kalınsa bile rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Ayak yapısına tam manasıyla uyum sağlamakta olan ürünlerin önündeki küçük delikler, terliğin yeterince hava almasını sağlar. Bu durum da sağlıklı bir kullanımı, beraberinde getirir.

Çocuk terlik türlerinde, çocuk ayak yapısına fazlasıyla önem verilmekte ve çocukların ayaklarının sağlıklı bir şekilde büyümesine aracılık edilmesi amaçlanmaktadır. Böylelikle çocuklar, sağlıksız terlik türlerini tercih etmemiş olur ve terlik bakımından verimli bir deneyim yaşamış olurlar. Kadın terlik çeşitleri kadar geniş bir ürün skalasına sahip çocuk terlikler, gidilen her mağaza bünyesinden alınabilir.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 22 Haziran 2022 01:36
Paylaş: