Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Tel Çit Fiyatları

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
13 Görüntüleme
Dean534
(@dean534)
Gönderiler: 7
Seçkin Üye
Konuyu başlatan
 

Tel Çit Fiyatları
Tel çit fiyatları söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir cevap yoktur. Tel çit fiyatı, telin türü, çitin yüksekliği, çitin uzunluğu ve direk sayısı gibi bir dizi faktöre bağlıdır.
Tel çit arıyorsanız, doğru bir fiyat alabilmeniz için dikkate almanız gereken birkaç şey var. Dikkate alınması gereken ilk şey, ihtiyacınız olan tel çit türüdür. Her biri kendi avantajları ve dezavantajları olan birçok farklı tel çit türü vardır.
Tel Çit Türleri
En yaygın tel çit türü zincir bakladır. Zincir bağlantılı çitler, birbirine dokunan bir dizi metal telden yapılır. Teller daha sonra zemine yerleştirilmiş metal direklere bağlanır. Zincir bağlantılı çitler, 4 fit ila 8 fit arasında çeşitli yüksekliklerde mevcuttur. Çitin uzunluğu da fiyatı etkileyecektir. 50 metrelik zincir bağlantılı bir çit, 25 metrelik zincir bağlantılı bir çitten daha pahalıya mal olacaktır.
Diğer bir tel çit türü ise kaynaklı teldir. Kaynaklı tel çitler, birbirine kaynaklanmış bir dizi metal telden yapılır. Teller daha sonra zemine yerleştirilmiş metal direklere bağlanır. Kaynaklı tel çitler, 4 fitten 8 fit'e kadar çeşitli yüksekliklerde mevcuttur. İhtiyacınız olan tel çitin boyutunu da göz önünde bulundurmalısınız. Tel çitler tipik olarak lineer ayakla satılır, bu nedenle çitlemeniz gereken alanın uzunluğunu ve yüksekliğini bilmeniz gerekecektir. Tüm bu bilgilere sahip olduğunuzda, tel çit fiyatları için alışverişe başlayabilirsiniz.
Tel Çit Direkleri
Tel çit fiyatları direk sayısından da etkilenecektir. İhtiyaç duyulan daha fazla direk, çit daha pahalı olacaktır. Tel çit direkleri, herhangi bir tel çitin önemli bir parçasıdır. Çit için destek sağlarlar ve yerinde tutarlar. Tel çit direkleri olmadan tel çit işe yaramaz. Piyasada birçok farklı tel çit direği türü bulunmaktadır, bu nedenle çitiniz için doğru türü seçmek önemlidir.
En yaygın tel çit direği türü T-direğidir. T direkleri çelikten yapılmıştır ve T şeklinde bir kafaya sahiptir. Zincir bağlantı çitlerini, dikenli tel çitleri ve diğer tel çit türlerini desteklemek için kullanılırlar. T-direklerinin kurulumu kolaydır ve çok güçlüdür. Ayrıca nispeten ucuzdurlar.
Diğer bir tel çit direği türü de U direğidir. U direkleri de çelikten yapılmıştır ve U şeklinde bir kafaya sahiptir. Ahşap çitleri, vinil çitleri ve diğer çit türlerini desteklemek için kullanılırlar. U-direkler T-direklerden daha pahalıdır ancak aynı zamanda daha güçlü ve dayanıklıdırlar.
Ne tür bir tel çit direği seçerseniz seçin, doğru şekilde kurulduğundan emin olmak önemlidir. Yanlış takılan tel çit direkleri çitinize ciddi zararlar verebilir.
Tel çit fiyatları, çitin cinsine, çitin boyutuna ve çitin kalitesine göre büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Zincir bağlantı çitler genellikle en uygun fiyatlı seçenektir, ancak kaynaklı tel çitler oldukça pahalı olabilir. Doğru bir fiyat almanın en iyi yolu, birkaç farklı şirketten fiyat teklifi almaktır. Bu, fiyatları karşılaştırmanıza ve ihtiyacınız olan tel çit için en iyi teklifi bulmanıza imkan tanır.

 
Gönderildi : 23 Kasım 2022 17:13
Paylaş: