Anlık Çeviri Yapabilen Akıllı Gözlük: TCL RayNeo X2

-Aliz-

Üye
Katılım
25 Eylül 2016
Mesajlar
22
Tepkime puanı
0
Puanları
0

Anlık Çeviri Yapabilen Akıllı Gözlük: TCL RayNeo X2​

CES 2023'te tanıtılan birçok dikkat çekici cihaz arasında yer alan TCL RayNeo X2, anlık çeviri yapma ve GPS navigasyon gibi özelliklere sahip. İşte detaylar!

tcl-anlik-ceviri-yapan-gozluk-2.jpg


TCL, CES 2023'te birçok yeni teknolojik cihazını tanıttı. Bunların arasında öne çıkan farklı ürünlerden biri de simültane çeviri ve ekran üstü yerleşik GPS navigaston gibi interaktif özelliklere sahip olan RayNeo X2 oldu. Yapay zeka destekli AR gözlüğü, bir önceki AR gözlüklerinden farklı olarak binoküler tam renkli mikro LED ekrana sahip bir şekilde tasarlanıyor.

Ekran teknolojisi sayesinde AR gözlüğünün tasarımı, kullanım kolaylığının haricinde tarz ve stil çizgisini de güçlü bir şekilde koruyor. Sıradan bir gözlük görünümünde olması da cihazın yoğun ilgi göreceğine dair bir izlenim bırakıyor. RayNeo X2 çerçevesinde yer alan gömülü bir adet mikrofon, kamera ve hoparlör de bulunuyor.RayNeo X2 Özellikleri​

  • Yüksek kontrast oranı
  • 1.000 nit görüntü parlaklığı
  • Gelişmiş görsel efektleri
  • Değiştirilebilir cam
  • Numaralı cam yerleştirme imkanı
  • Bluetooth bağlantısı (kaydedilen görüntüleri telefona aktarıp sosyal medyada paylaşma imkanı sunuyor)
  • Çeviri yapabilme
  • GPS navigasyonu
  • Fısıltı modu ile müzik dinleyebilme


To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Akıllı telefon veya saatlerde bulunmayan bir özelliğe sahip olan AR gözlüğü, yapay zeka desteği ile birlikte otomatik olarak simültane çeviri yapabiliyor. Birden fazla dil desteği olması ile her konuşma dilini algılayabiliyor. Çeviri yaparak metni altyazı olarak görüntüleyebiliyor.

Telefona gerek kalmadan adres tarifini mikro LED ekran üzerinde gerçekleştiriyor. Hareket tanıma ile eş zamanlı yerelleştirme ve haritalamayı kullanan GPS navigasyon özelliğine sahip. Bu sayede kullanıcılara lokasyonundaki önemli yerleri göstererek mekan önerisi yapabiliyor.

Son olarak, kulaklık takmadan müzik dinlemeyi mümkün hale getiren RayNeo X2, fısıltı modu ile bu özelliği kullanıma açıyor. Qualcomm Snapdragon XR2 platformu üzerinde çalışıyor. İlkbahar döneminde geliştiricilere sunulacak AR gözlüğünün çıkış tarihine dair herhangi bir açıklama henüz yok.
 

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.