Arayanı görmek için tüm rehberinizi tehlikeye atmaya gerek yok

ayibogan

Üye
Katılım
19 Haziran 2017
Mesajlar
51
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yeni nesil arama ve rehber uygulaması UpCall, yeni özellikleri ve güvenli alt yapısıyla akıllı telefonla arama yapmaya yeni boyut kazandırıyor. Turkcell tarafından yasal izinler çerçevesinde kişinin rehberinde kayıtlı olmayan numaralardan gelen çağrıların kime veya hangi kuruma ait olduğunu gösteren UpCall uygulaması, üstün özellikleriyle tüm aramaları tek bir ekrandan yönetmeye imkân verirken, kişisel verilerinizi tehlikeye atmadan arayanı görmenizi sağlıyor. Türkiye’de mobil kullanıcıların hayatına kolaylıklar getiren Turkcell'in en inovatif ürünleri arasında yer alan UpCall, akıllı telefondan arama yapma deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Turkcell'in dijital operatör yolunda önemli adımlarından biri olan UpCall, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, kullanıcıların verdiği izinlerle arayan kimliklerini, aranan kişilere bildiriyor. UpCall bu özelliği sayesinde güvenlik açıkları oluşturmadan kullanıcıları için üstün hizmetler sunuyor.

Günde ortalama 5 bin kişi tarafından akıllı telefonlara indirilen UpCall uygulaması, şu ana kadar 2.4 milyon kullanıcı tarafından indirildi ve 750 bin kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. UpCall’ın hayata geçmesiyle beraber yaklaşık 102 milyon SMS de gönderilmeden, dijitalleşerek push mesaja dönüştü.

İnovatif özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanan UpCall, çok yakında yeni tasarımı ve ara yüzüyle Turkcell’lilerin kullanımına sunulacak. UpCall ile yapılan aramalar yenilikçi özelliklerle daha da kişiselleşerek, Turkcell’in dijital altyapısı sayesinde tek ekrandan güvenle yönetilecek.
Bilinmeyen numara servisinde inovatif özellikler Çok sayıda dikkat çekici özelliği tek bir uygulamada kullanıma sunan Turkcell mühendisleri, UpCall sayesinde akıllı telefonların hayata kazandırdığı kolaylıklara yenilerini ekledi. • Telefon rehberinde kayıtlı olmasa bile arayanın kim olduğu telefon çalarken görünüyor. • Sesli mesajı, yazılı metne dönüştürüyor. • Spam özelliği sayesinde daha önceden belirlenen numaralar önemsiz arama olarak kullanıcıya bildiriliyor. • Rahatsız etme seçeneğiyle istenmeyen kişiler tarafından yapılan aramalara “ulaşılamıyor” mesajı gönderilirken, arayan bilgisi kullanıcıya ulaşıyor. • Aralamalarınıza konu eklenerek hangi sebeple arandığı daha telefon çalarken karşı tarafa iletiliyor. • Aramalara resim ve emocan ekleyerek eğlenceli aramalar yapılabiliyor. • Grup oluşturarak tek tıkla gruptaki herkes aynı anda aranarak toplu görüşme yapılabiliyor, hep birlikte sohbet etme imkânı tanıyor. • Rehberde kayıtlı olmayan numaralar aranabiliyor, sistem içerisindeki arama özelliğiyle; en yakın nöbetçi eczane gibi ihtiyaçlara lokasyon bilgisiyle birlikte ulaşılabiliyor. • Rahatsız etme özelliği ile telefon açıkken arayanlara ulaşılamıyor anonsu iletilirken, aranana kimin aradığı bilgisi ulaştırılıyor. • Tüm aramalar tek bir ekran üzerinden yönetebilirken; sms ile hizmet alınan Turkcell arama servisleri için bilgilendirmeler artık UpCall içinden kolayca takip edebiliyor. UpCall’u indirmek ve kullanmak ücretsiz ve güvenli

UpCall uygulaması Apple Store ya da Google Play üzerinden ücretsiz indirilebiliyor. UpCall’un bilinmeyen numaraları göstermesi için aranılan kişinin isminin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekiyor. Bunun için arayan kişinin kaydının Turkcell Rehber’de ya da Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’nin veri tabanında yer alması gerekiyor. Turkcell’in arama servislerinin aboneleri, bu SMS servislerinin tek bir platforma dönüştürülmüş hali olan UpCall üzerinden bildirimleri de ücretsiz alabiliyor.

iOShttps://itunes.apple.com/tr/app/upcall/id1149307476?mt=8 Androidhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.sesplus
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.