En İyi 15 Bulaşık Makinesi İpuçları

Eski bulaşık makinenizi değiştirecek misiniz yoksa yeni bir bulaşık makinesi alacak mısınız? O zaman doğru yerdesiniz. Bu yazımızda program sayısı, tükettikleri su, tükettikleri enerji miktarı gibi özellikleriyle öne çıkan en iyi bulaşık makinesi modellerini listeledik.

1. Siemens SN234I00DT iQ300​

En-iyi-bulaşık-makineleri.jpg

En iyi bulaşık makinesi modelleri listemizde ilk sırada yer alan bu makine, iç gövdesinde 10 yıl garanti sunuyor. Aşındırıcı olmayan iQdrive motoru sayesinde sessiz, verimli ve uzun ömürlü çalışma sunan makine, dozajAssist teknolojisi sayesinde tablet deterjanların özel deterjan bölmesinde tamamen çözünmesini ve eşit olarak dağılmasını sağlar. Kullanıcıları tarafından beğenilmesini sağlayan makinenin en önemli özelliği üst sepet yüksekliğinin ayarlanmasıdır. Sepetin üst kısmında bulunan özel ekipmana basarsanız buradan yüksekliği ayarlayabilirsiniz.

Ucuz Satın Al

• Trendyol Fiyatı Görüntüle
  • GittiGidiyor View Price

Teknik Özellikler:

• 52 dB ses seviyesi
  • 12 kişilik kapasite
  • A + enerji sınıfı
  • 1.02 kWh enerji tüketimi
  • 12 L su tüketimi
  • 4 program ve 2 seçenek

Kullanıcı yorumları:

Bu ürünü 2 yıldır kullanıyorum. Kalitesi çok iyi ve yemeklerimde en ufak bir çizik bile yapmadı. En kısa programda yıkamama rağmen her şey ışıl ışıl çıkıyor. Siemens, hayatımda yaptığım doğru seçimdi. Dilara A.

İnternette bu tür makineleri satın almaktan korkanlardan korkmayın. Öyle bir sistem kurdular ki; önce fatura gelir, ardından cihaz başka bir kargo ile gelir. Hiç sorun yaşamadım Herkese tavsiye ederim. Doğan K.

2. Bosch SMS44DI00T​

bulaşık makinesi-en-iyi-001.jpg

ActiveWater ™ akıllı su yönetim sistemi sayesinde daha az su ve daha az enerji ile daha yüksek performans elde edebileceğiniz bu makine, yüksekliği ayarlanabilen 3 katmanlı sepete sahiptir. GlassProtection teknolojisi sayesinde cam bardaklarınızı daha uzun süre parlak tutan makine, tablet deterjanların eşit şekilde dağıtılması için akıllı bir dozaj yardımcısı kullanır.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 52 dB ses seviyesi
  • 12 L su tüketimi
  • A + enerji sınıfı
  • 12 kişilik kapasite
  • 4 farklı yıkama derecesi
  • 4 program, 2 seçenek

Kullanıcı yorumları:

Ürünü 1 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Satın almayı düşünenler için pişman olmayacaksınız. Bence çok fazla programa gerek yok, her türlü temizliği yapıyor. Üretimine emeği geçen herkese teşekkür ederim. Merve E.

Makine sessiz ve çok hızlı çalışıyor. Elbette makine su gibi ses çıkarıyor ama makinenin gürültülü olduğunu söyleyemem. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. Kararsız olanlar için bir dakika düşünmeyin diyorum. Ahmet C.

3. Samsung DW60M6072FS​

en-iyi-bulaşık-002.jpg

Programı daha kolay takip etmenizi sağlayan geniş bir led ekrana sahip olan bu makine, 60 dakika yıkama ve kurutma özelliği ile zamandan tasarruf edebileceğiniz hızlı yıkama programına sahiptir. Kullanıcılarının en sevilen özelliği olan ve 42 dB gibi oldukça düşük gürültü seviyesine sahip olan makinenin 7 farklı programı bulunmaktadır.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 42 dB ses seviyesi
  • 10,5 L su tüketimi
  • A Sınıfı yıkama ve kurutma performansı
  • 14 kişilik kapasite
  • 0,93 kWh enerji tüketimi
  • 7 farklı program, 5 seçenek
  • A ++ enerji sınıfı

Kullanıcı yorumları:

Kargo çok çabuk geldi. Ürün sağlam geldi, servisi aradım gelip kurdular. Sanırım çok uygun bir fiyata aldım. Çok güzel ve basit bir kullanıma sahiptir. 7 farklı programdan istediğimi seçiyorum ve başka bir şey yapmama gerek yok. Ben çok beğendim, herkese tavsiye ederim. Entelektüel D.

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Bulaşık makinemin olumlu yönleri, kısa bir programda bile temiz yıkaması, yanında olduğunuzda bile inanılmaz derecede sessiz sesini asla duymamanız. Sepetlerin yükseklik ayarlarının olması çok hoş ve tuşlara dokunduğunuzda yüksek bir melodi çalıyor. İsteğe bağlı olarak üst ve alt sepet olarak da yıkanabilmesi çok güzel. Sanırım tek sorun bulaşıkların düzgün kurumaması veya yanlış bir şey yapıyorum. Genelde çok iyi herkese tavsiye ederim. Ay SEGULA Oyunu .

4. Electrolux ESF5533LOX​

Bulasik-003.jpg

A ++ enerji sınıfında geniş iç hacim sunan makine 13 kişilik bulaşık yıkama kapasitesine sahiptir. SensorControl özelliği sayesinde, makineye yüklenen bulaşıkların ihtiyaç duyduğu su ve enerji miktarını sağlayan makine, kirliliğe göre yıkama sıcaklığını belirleyen bir sensöre sahiptir. Özel cam koruma programı sayesinde makine 10 yıl garantili Inverter motor teknolojisine sahip olup, en hassas camlarınıza uygulanması gereken özeni göstererek hasarı önler.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 47 dB ses seviyesi
  • 9,9 L su tüketimi
  • 0,92 kWh enerji tüketimi
  • 13 kişilik kapasite
  • 6 program, 4 yıkama sıcaklığı
  • A ++ enerji sınıfı

Kullanıcı yorumları:

Gerçekten çok kaliteli bir üründür. 6 programı sayesinde bulaşıklarımı istediğim gibi ve en kısa sürede yıkayabiliyorum. Ben de geniş bir ailem olduğu için bu ürünü tercih ettim. Herkese kesinlikle tavsiye ederim. Muhammet D.

İlk başta, marka tanıdık gelmediğinde geri durmadım. Ancak daha sonra ürünü araştırmaya ve yorumları okumaya başladığımda, hata yaptığımı fark ettim. Oldukça kaliteli bir ürün ve herkese tavsiye ediyorum. Hilal A.

5. Beko 4014​

bulasik-004.jpg

Paslanmaz çelik iç gövdeye sahip olan bu makine taşmaya karşı korumalı su güvenlik sistemine sahiptir. 14 kişi kapasiteli oldukça geniş iç hacme sahip olan makinede hareketli çatal kaşık sepeti bulunmaktadır. Cam koruma sistemi ve 3 kademeli üst sepete sahip olan makinenin en çok sevilen özelliği sessizliğidir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 48 dB ses seviyesi
  • A ++ enerji sınıfı
  • 4 program ve 4 farklı sıcaklık
  • 14 kişilik kapasite
  • 12.9 L su tüketimi

Kullanıcı yorumları:

Zaten bir Beko markası olduğu için kör olanlar var ama ürünün kendisi de oldukça güzel. 14 kişilik kapasitesi ile beni cezbetti. Yıkama ve kurutma performansı da çok iyidir. Gözlerinizi kaldırıp herkese tavsiye edebilirsiniz. Cenk Ş.

Kargo oldukça hızlı geldi. Çok sessiz bir ürün ve bu benim en sevdiğim kısım. Hangi programı kullanırsam kullanayım bulaşıklarımı çok temiz ve parlak yapıyor. Kararsız olanlar varsa bir dakika bile düşünmeden alabilirsin.

6. Hotpoint LFK 6B + 010 TK​

en-iyi-bulaşık-005.jpg

Hotpoint Ariston, kalabalık davetlerden sonra ortaya çıkan yemek yığınını tek seferde aşacak kurtarıcınız olacak. Makine, gelişmiş yıkama teknolojileri sayesinde size zaman, su ve enerji tasarrufu sağlayacak su sertliği ayarlama fonksiyonuna sahiptir. Bu sayede makine şebeke suyunun sertliğini otomatik olarak algılar, bulaşıkları sudaki kireç ve iyonlardan korur ve uzun yıllar yepyeni görünmesini sağlar.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• A + enerji sınıfı
  • 6 farklı program
  • 11 L su tüketimi
  • 52 dB ses seviyesi
  • 1.04 kWh enerji tüketimi
  • 14 kişilik kapasite

Kullanıcı yorumları:

Eski makineme kıyasla oldukça iyi bir ürün. Ses seviyesi ne yüksek ne de düşük. Kalabalık misafirler geldiğinde tüm bulaşıkları tek seferde yıkayabilirim. Ürünü sadece kapasitesi nedeniyle aldım ve pişman olmadım. Ece S.

Kargo çok hızlıydı. Harika bir üründen oldukça memnunum. Bir tanıdığım tavsiye etti, bu yüzden biraz araştırmadan hemen sonra aldım. Geniş aileler veya çok yıkananlar için ideal bir üründür. Herkese tavsiye ederim. Talha Y.

7. Altus AL434 C​

bulasik-006.jpg

52 dB ses seviyesine sahip olan Altus AL434 C, 4 farklı programa sahiptir. Fiyat / performans açısından önemli bir yere sahip olan Altus AL434 C, 12 kişilik bulaşık yıkama kapasitesine sahip. Ayrıca paslanmaz iç gövde ve su taşma güvenliğine sahip olan bu bulaşık makinesi fiyatına göre oldukça iyi özellikler sunmaktadır.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 12 kişilik yemek kapasitesi
  • 13 L su tüketimi
  • 4 farklı program
  • 1.10 kWh enerji tüketimi
  • 52 dB ses seviyesi
  • A + enerji sınıfı

Kullanıcı yorumları:

Bu özellikleri bu fiyata sunmak makinenin gerçekten iyi olduğunu gösteriyor. İlk gördüğümde biraz çekingen davrandım ama kullandığımda gerçekten güzel bir makine olduğunu öğrendim. Herkese tavsiye ederim. Cemre S.

Öğrenci evindeki tüm bulaşıkları tek seferde yıkayabilir. İşimizi oldukça kolaylaştırdı. Ondan önce elle yıkıyorduk. Artık bulaşık yıkama konusunda endişelenmemize gerek yok. Kalitesi gerçekten çok iyi ve 4 farklı program sunuyor. Herkese tavsiye ederim. Samet D.

8. Vestel BM-401​

bulasik-007.jpg

Vestel BM-401, cam ve cam koruma teknolojileri sayesinde tüm bulaşıklarınızın ilk günkü gibi parlak görünmesini sağlar. 12 kişilik kapasitesi ile ortalama bir evin bulaşık yıkama ihtiyacını karşılayabilen makine 4 farklı programa sahiptir. A sınıfı kurutma ve yıkama performansına sahip makine A ++ enerji sınıfına sahiptir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 12 kişilik kapasite
  • 4 farklı program
  • A ++ enerji sınıfı
  • 49 dB ses seviyesi
  • 12 L su tüketimi
  • 1.01 kWh enerji tüketimi

Kullanıcı yorumları:

Teslimat ve kurulum aynı anda yapılır. Kurulum için Vestel servisini aramanıza gerek yoktur. Firma çok ilgili telefonu arar ve kargo süreci hakkında bilgi verir. Kurulum için gün ve saat bilgisini size bildirir. Makine çok sessiz çalışıyor. Üst rafı asansörlü olup çok kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. Makinenin kapasitesi oldukça yeterli. Yaren S.

Sipariş verildikten kısa süre sonra teslim edildi. Gönderimden memnunum. Makine çok sessiz çalışıyor. O kadar sessiz ki çalıştığını bile duymuyorsunuz. Enerji tüketimi ise çok iyi seviyede ve elektrik faturası üzerinde düşünmenizi gerektirmiyor. Herkese tavsiye ederim. Ömer D.

9. BM4320EG profili​

en-iyi-bulaşık-008.jpg

Otomatik 3'ü 1 arada özelliği sayesinde makineye atılan deterjanın cinsini algılayarak yıkama sürecini buna göre ayarlayan Profilo BM4320EG, Hijyen Ekstra seçeneği ile derinlemesine temizler. Ortalama ses seviyesi 54 dB olan makinede 4 program ve 4 farklı sıcaklık bulunmaktadır. BLDC motor teknolojisi sayesinde uzun ömürlü kullanım sunan makinenin kazanı paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 12 kişilik kapasite
  • 12 L su tüketimi
  • 4 farklı program ve 4 farklı sıcaklık derecesi
  • A + enerji sınıfı
  • 54 dB ses seviyesi

Kullanıcı yorumları:

Sanırım en iyi fiyatı aldım ve daha fazlasını bulamayacağım. Profilo, uzun yıllardır bildiğim ve kullandığım bir marka. Çok kaliteli ve güzel bir makine beni şaşırtmadı. Herkese tavsiye ederim. Onur C.

Bu ürünü 1 yıldır kullanıyorum ve bir saatlik programda bile harika yıkıyor. Gerçekten on numara bir makinedir ve kesinlikle koku bırakmaz. Ortalama bir hacmi vardır, ne yüksek ne de düşük. Makine çalışırken bile çocuğumu rahatça uyutabiliyorum. Herkese tavsiye ederim. Gül A.

10. Samsung DW60M5052FW​

en-iyi-bulaşık-009.jpg

Dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri olan Samsung, DW60M5052FW modeli ile en iyi bulaşık makineleri arasında önemli bir yere sahip. Geniş led ekran sayesinde programı daha kolay takip edebileceğiniz makine, 13 kişilik kapasiteye ve 5 farklı programa sahiptir. 48 dB ses seviyesine sahip olan makine, bu özellikleri ile kullanıcıları tarafından oldukça sevilmektedir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 13 kişilik kapasite
  • 12 L su tüketimi
  • 5 farklı program, 5 farklı seçenek
  • Çoçuk kilidi
  • 48 dB ses seviyesi
  • 1.04 kWh enerji tüketimi
  • A + enerji sınıfı

Kullanıcı yorumları:

Bu makineyi 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Çeşitli yıkama programları vardır. Makinem sayesinde artık bulaşıklarımı suda yıkamıyorum. Kullandıktan sonra yorum yapmak istedim. Ve su faturam azaldı. Bunu alan herkesin tatmin olacağını düşünüyorum. Teşekkürler Samsung. Elif K.

Ürünü çok beğendik. Ucuz ve çok güzel bir makine. İstediğim şekilde yıkamak için 5 farklı programı var. Enerji tüketimi çok iyi seviyede. 13 kişilik kapasiteye sahip ve bu sayede tüm bulaşıklarımı tek seferde yıkayabiliyorum. Herkese tavsiye ederim. Melek S.

11. Vestel BM-511​

bulasik-010.jpg

Yerel üreticimiz tarafından üretilen bu bulaşık makinesi, cam ve cam koruma teknolojisine sahiptir. Bu sayede tüm bulaşıklarınız ilk günkü gibi temiz ve parlak olacaktır. 5 farklı programa sahip olan makine su tüketimi açısından oldukça ekonomiktir. Sadece 9 L su tüketen makine, doğayı korumak adına sizler için çok iyi bir seçenek. Ayrıca 49 dB ses seviyesine sahip olan makine 12 kişilik kapasiteye sahiptir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 5 farklı program
  • A ++ enerji sınıfı
  • 1.05 kWh enerji tüketimi
  • 9 L su tüketimi
  • 12 kişilik kapasite
  • 49 dB ses seviyesi

Kullanıcı yorumları:

Ürün 50 dakikalık ince bir programı iyi yıkar. İç haznesi kullanışlıdır ve üst sepeti ayarlayabilirsiniz. Hızlı teslimat yaptılar ve onu getirenler makineyi kurdu. Bilgilendirme adımları da çok başarılıydı. Ece S.

Türkiye'de üretildiği için ürünün gerçekten çok güzel olduğunu söylemiyorum. Çevreyi önemseyen bir vatandaş olarak çok araştırdım. Bu makinede su tüketimini görünce düşünmeden aldım. Eski makinemden 10 kat daha iyi yıkar. Herkese tavsiye ederim. Banu D.

12. Altus AL435 NSX​

en iyi-bulaşık-makineleri-011.jpg

Altus markasının diğer bir ürünü olan Al435 NSX, 13 kişilik kapasitesi ve 5 farklı programı ile dikkat çekiyor. Çok sessiz çalışacak şekilde tasarlanan Altus AL435 NSX, yalnızca 49 dB gürültü üretir. Makinede su taşma emniyet sistemi ve cam koruma sistemi bulunmaktadır.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• A ++ enerji sınıfı
  • 13 kişilik kapasite
  • 5 farklı program, 4 sıcaklık derecesi
  • 49 dB ses seviyesi
  • 12 L su tüketimi

Kullanıcı yorumları:

Ürün çok güzel, 5 farklı programın yanı sıra, makine içerisinde kullanım kolaylığı sağlayan pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu özelliklere sahip yabancı marka bir makine en az 3 bin TL'den başlar, markaya para ödemeye gerek yoktur. Bu alışverişten çok memnunum teşekkür ederim. Sevim U.

Makine siparişi verdiğim ertesi gün geldi. Servisi ararsınız ve ertesi gün gelir. Makinenin içi geniş ve çok kullanışlıdır. Asansörü, hareketli kaşığı ve sessizliği sevdim. Yıkama ve kurutma, fiyatı için çok iyidir. Herkese tavsiye ederim. Hanife M.

13. Hoover HFDN 1L360OW-17​

bulasik-makinalari-012.jpg

Hoover, HFDN 1L360OW-17 ürünü ile onu en iyi bulaşık makineleri listemize almayı başardı. 13 kişilik kapasitesi ile geniş bir ailenin tüm bulaşık yıkama ihtiyacını karşılayabilen makine, 5 farklı programa sahiptir. Ayrıca 47 dB'de çok az gürültü üreten Hoover HFDN 1L360OW-17, A + enerji sınıfında bir makinedir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 9 L su tüketimi
  • 1.01 kWh enerji tüketimi
  • A + enerji sınıfı
  • 13 kişilik kapasite
  • 5 farklı program
  • 47 dB ses seviyesi

Kullanıcı yorumları:

Hoover markasının daha önce aldığım çamaşır makinesinden güzel olduğunu biliyorum. Şimdi çamaşır makinem ve bulaşık makinem Hoover. 120 yıllık Alman kalitesinden asla vazgeçmem. Gerçekten güvenilir bir marka ve hizmeti çok iyi. Herkese tavsiye ederim. Selin D.

Kargo geldiği gün servisi aradım ve ücretsiz olarak kurdular. Nakliye konusunda tam puan veriyorum. Makine her türlü bulaşık yıkama özelliğine sahiptir. Bulaşıklarda hiç kirlenmeyle karşılaşmadım. Çok güzel ürün, çok memnun kaldım. Nilüfer A.

14. Regal Prestij BM 521​

en-bulaşık-013.jpg

Fiyat / performans açısından çok iyi ürünler üreten Regal markası, Prestij BM 521 ürünü ile bu geleneği başarıyla sürdürmektedir. 5 farklı programı olan ve 12 kişilik kapasitesi olan makine 54 dB gürültü yaymaktadır. Elektrik ve su tüketimi konusunda oldukça cimri olan makine 0,90 kWh enerji tüketiyor. Su tüketimi 9 L olan Regal Prestij BM 521 kullanıcıları arasında oldukça popüler.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• 12 kişilik kapasite
  • A ++ enerji sınıfı
  • 5 farklı program
  • 54 dB ses seviyesi
  • 0,90 kWh enerji tüketimi
  • 9 L su tüketimi

Kullanıcı yorumları:

Regal marka televizyonu da kullanıyoruz ve bundan memnunuz. Bulaşık makinemiz hızla hasar görmeden ulaştı. Bu fiyata fiyatı çok uygun mağazada bulamazsınız, herkese tavsiye ederim. Sefer D.

Bir arkadaşım sayesinde bu makineyi öğrendim. Önceleri ona bilmediğim bir marka derdim. Ama çok iyi bir iş çıkardığını öğrendim. Yıkama ve kurutma performansı çok iyidir ve kirlilik bırakmaz. Çok memnunum ve herkese tavsiye ediyorum. Ayşe C.

15. Altus AL 413 C​

bulasik-014.jpg

En iyi bulaşık makinesi modelleri listemizde son sırada yer alan Altus AL 413 C, 12 kişilik bulaşık makinesi kapasitesine sahiptir. Cam koruma sistemi ve su taşma emniyeti bulunan makine 54 dB ses çıkarmaktadır. Ayrıca 3 programlı makine 13 L su tüketmektedir.

Ucuz Satın Al

Teknik Özellikler:

• A + enerji sınıfı
  • 12 kişilik kapasite
  • 54 dB ses seviyesi
  • 3 ayrı program
  • 13 L su tüketimi
  • 1,03 kWh enerji tüketimi

Kullanıcı yorumları:

Önceki makinemde 5 program vardı. Ama sadece 2 program kullandım. Program ne kadar çoksa, o kadar fazla arıza. Bu makineyi önceki makinemin fiyatının üçte birine aldım. Çok memnunum. Melisa S.

Henüz belirlemediğimiz çeyiz için aldık ve kullandıktan sonra fazladan yorum yapacağım. Çok çabuk geldi ve onu getiren insanlar çok anlayışlıydı. Fiyat için çok iyi bir programa sahip olmak istemedik, bu yüzden bu fiyata alınabilecek en iyi makineyi söyleyebilirim. Herkese tavsiye ederim.

• arcelik bulask makinesi
    miele bulask makinesi
    altus bulask makinesi
    bulask makinesi bosch
    siemens bulask makinesi
    samsung bulask makinesi
    bulask makinesi tavsiye
    lg bulask makinesi