Fabcio Airfryer / Fritöz

Aylarca airfryer araştırıp bir sürü video izledikten sonra İyi ki de yorumlara güvenip denemişim. Amacınız çok basit bir şekilde 1 çay kaşığı yağ ile bir kova patates pişirmekse doğru adrestesiniz. Tavuk ya da et koyduğumda yağ eklemiyorum bile, onların kendi yağı yetiyor ve artıyor :D Alt tabana airfryer pişirme kağıdı yerleştirirseniz (delikleri oluyor üstüne hava geçişini engellememek için, evde de yağlı kağıt koyup delgeçle delik açarsanız aynı şey olur) temizlemesi de kolay oluyor, bu şekilde mücver bile pişirdim içinde. Özellikle Türk mutfağındaki herşeye abartı yağ koyma sorununu çok güzel bir şekilde çözüyor ve insanın "yıl olmuş 2022 ben hala dümdüz tencerede galon galon yağ kullanarak yemek yapıyordum konudan habersiz" diye hayıflanmasına sebep oluyor. Hele ki şu an artan yağ fiyatları sayesinde, bu alete geçerek mutfak masrafınızı düşürebilirsiniz. Abartı kompleks düğmeler ve ayarlardan uzak, sade ve çok güzel bir ürün. Tam olarak yapması gerekeni yapıyor. Hepsinin yanı sıra süre ve ısıyı ayarladıktan sonra başında durmanıza gerek yok, mutfak yağ kokmuyor, hiçbir yer pislenmiyor. Eve gelince içine rastgele sebze ve tavuk atıp 15dk sonra yemeğimi yiyebiliyorum. Dışarıdan yemek söyleme maceralarımın sonuna geldik sayesinde.