Google'dan yüzünüz ile bilgisayar kontrol etme teknolojisi!

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
1,622
Tepkime puanı
13
Puanları
39
Project GameFace, Google tarafından hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler için geliştirilen bir teknolojidir. Gelin nasıl çalıştığına birlikte bakalım.

o1gat78.jpg

Google, hareket kabiliyeti kısıtlı bireylerin bilgisayarları kontrol etmesine ve video oyunları oynamasına olanak sağlayan Project GameFace adlı yenilikçi bir teknoloji geliştirdi. Bu teknoloji devrim niteliğinde ve hatta kuadriplejik oyun yayıncısı Lance Carr gibi yangında tüm yardımcı ekipmanlarını kaybeden bireylere bile yardımcı oldu.

Project GameFace, Carr'ın bilgisayarını yüzü aracılığıyla kontrol etmesine olanak sağlayarak etkileşim kurmasını sağladı. Teknoloji, kullanıcıların yüzlerindeki 468 noktayı fare tıklamaları ve hareketleriyle eşleştiren Google'ın MediaPipe adlı teknolojisine dayanıyor ve kullanıma hazır bir web kamerası gerektiriyor.

Carr, bu teknolojiyi kullanarak ilk defa el yazısı ile yazabildi ve bu da sistemin doğruluğu ve hassasiyetinin bir kanıtıdır.

Project GameFace Çalışma Şekli:​

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Google, Project GameFace'in tüm kodunu GitHub'da açık kaynak hâline getirerek herkesin erişebilirliğini sağladı. Ancak Google, bu teknolojiyi doğrudan ürünleştirmek gibi bir planının olmadığını belirtti. Bu, yapay zeka teknolojisinin gerçek dünyadaki sorunlara çözüm bulmak ve insanların yaşamlarını iyileştirmek için nasıl kullanılabileceğine harika bir örnek teşkil ediyor.

Project GameFace'in sadece oyunlarla sınırlı olmadığını ve farklı amaçlar için de kullanılabileceğini belirtmek önemlidir. Sistem son derece özelleştirilebilir ve kullanıcılar, bilgisayar girdilerini ifadeleri ve baş hareketlerini eşleştirerek kontrol edebilirler. Bu, Project GameFace'in her kullanıcının özel ihtiyaçlarına göre uyarlanabileceği anlamına gelir ve onu çok yönlü ve uyumlu bir teknoloji haline getirir.
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.