Hangi altcoinleri almalı?

izzet4735

Çaylak üye
Yönetici
Administrator
Katılım
21 Ağustos 2016
Mesajlar
6
Tepkime puanı
1
Puanları
0

latz497.jpg

Altcoinin karlılık kontrolü​

2020'de tüccarlar ve yatırımcılar altcoin madenciliği konusunda daha bilgili ve yetkin. Bitcoin madenciliği yeterli hash gücü, yatırımlar ve zaman gerektirse de, çoğu hala BTC gibi popüler seçenekleri madenciliği tercih ediyor. Bununla birlikte, pazara yeni giren ancak öngörülebilir gelecekte çok iyi fırlayabilecek altcoinleri tercih eden birçok kripto meraklısı var.Madenciliğin karlılığını etkileyen birkaç faktör vardır. Madencilik performansı ve potansiyel ödüller üzerinde bir etkisi olabileceğinden, altcoin madenciliğine başlamadan önce bunları düşünün.

  1. Kriptoparanın (Cryptocurrency) fiyatı. Altcoin madenciliği yapmaya karar vermeden önce daima fiyatı göz önünde bulundurun. Kısa vadeli perspektifte, madeni para ne kadar pahalı olursa, madenciliği o kadar faydalı olacaktır. Aksi takdirde, deneyimli madenciler uzun vadede kar elde etmek için gelecek vaat eden altcoinleri çıkarmak isterler.
  2. Bloklar için yarılanma ve ödüller. 2020'de, düşük ödüller nedeniyle altcoin çıkarmak daha az maliyetli hale geldi. Bu nedenle, kullanıcılar genellikle madencilik ekipmanına yönelik potansiyel harcamaların elde edilen kârla ödenip ödenemeyeceğini tahmin etmek için önceden bir araştırma yapmaya karar verirler.
  3. Oluşturma sürelerini engelleyin. Madencilerin, platform çok fazla blok oluşturması durumunda keşfedilen bir blok için telafi edilme olasılığı daha yüksektir.
  4. Madencilik karmaşıklığı. 2020'de, altcoin madenciliği yapmak daha da zor hale geliyor ve bu durum, topluluğa katılmaya istekli olan artan sayıda madenci tarafından açıklanabilir. Aynı zamanda, altcoinlerin nasıl çıkarılacağı ve dikkate alınması gereken karlı stratejiler konusunda hala çok sayıda gelecek vaat eden kanal var. (özel olarak strateji yardımı için @izzet4735 özel mesaj atabilirsiniz.)
  5. Ekipmanınızın performansı. Kriptopara türüne ve altcoin çıkarmak için seçtiğiniz stratejiye karşılık gelen en uygun ekipmanı seçtiğinizden emin olun. Varsayımsal olarak, madencilik makinelerinin kapasitesi kademeli olarak genişletilmelidir, ancak pratikte düzenli olarak yeni GPU'lar satın almak çok maliyetlidir. Bu nedenle, belirli ekipmanın uzun vadeli perspektiflerini ve altcoinleri ne kadar verimli şekilde çıkaracağını tahmin etmek önemlidir. Çoğu durumda, madenciliğin zorluğu giderek artıyor ve ekipmanın zamanla değerinden vazgeçmesi gerekiyor.
  6. Elektrik faturaları. Elektrik ne kadar ucuzsa madencilik o kadar faydalı olacağı için ülkenizdeki elektrik fiyatlarını bilmek çok önemlidir. Düşük elektrik maliyetleri nedeniyle Venezuela altcoinleri çıkarmak çok faydalı olsa da, Güney Kore'de madencilik en iyi fikir olmayabilir. Türkiye'de elektrik fiyatına göre madencinizi GPU vs. araştırmanız ve hesaplamanız çok önemli.


Bu bölümümüz şimdilik bitti. Devamı gelecek geleceği karlı olan altcoinleri sıralıyacağım. Konunun devamı sürekli olarak bölümler halinde güncellenecektir.
 

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.