Karşınızda Yerli PD170 Motoru ile Yeni Bayraktar TB3 Siha

izzet4735

Çaylak üye
Yönetici
Administrator
Katılım
21 Ağustos 2016
Mesajlar
6
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Milli imkanlarla yerli olarak gelistirilen sinifinin en iddiali motoru TEI-PD170 Bayraktar TB3’e guc verecek. Bayraktar TB3’un takvimini one aldı.

pd170-motorlar-750x375.jpgAkıncı ve Bayraktar TB3’e yerli motor PD170 güç verecek!​

Baykar Savunma Teknik Müdür Selçuk Bayraktar, Akıncı ve Bayraktar TB3’e TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI) tarafından üretilen milli ve yerli uçak motorunun güç vereceğini açıkladı.​

Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, TEI’nin yerli ve milli imkanlarla seri üretime aldığı uçak motorunun (PD170) dünyadaki muadillerine göre açık ara en iyi performans değerleri sunduğunu kaydetti.

Bayraktar, TEI’nin üretmiş olduğu motoru 1 ay önce testlerinin gerçekleştirdiğini belirterek, Akıncı ve Bayraktar TB3’e güç vereceğini söyledi.

Selçuk Bayraktar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

TEI’nin geliştirdiği milli tasarım, yerli üretim uçak motoru. Dünyada bu sınıfta açık ara en yüksek performans değerlerine sahip uçak motoru. Nasıl derseniz; Test ettik, kıyasladık… AKINCI ve Bayraktar TB3’e güç verecek! Atı alan…
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.