Oktoberfest nedir? Ne zaman kutlanır?

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
509
Tepkime puanı
12
Puanları
19
t9csv3o.jpeg

Oktoberfest, Almanya'nın Bavyera eyaletinde her yıl Eylül ayının sonlarından Ekim ayının başlarına kadar düzenlenen dünyanın en büyük bira festivalidir. İlk olarak 1810 yılında Bavyera Kralı I. Ludwig'in düğününü kutlamak amacıyla başlamıştır. Günümüzde ise milyonlarca insanın katıldığı bir etkinlik haline gelmiştir.

Oktoberfest, genellikle büyük çadırların kurulduğu bir alanı içerir ve bu çadırlarda çeşitli bira çeşitleri sunulur. Ayrıca geleneksel Alman yemekleri, müzik ve eğlenceli etkinlikler de yer alır. Katılımcılar geleneksel Alman kıyafetleri olan Lederhosen (erkekler için) ve Dirndl (kadınlar için) giyerler.

Oktoberfest, bira içmek, dans etmek, geleneksel Alman kültürünü deneyimlemek ve keyifli zaman geçirmek isteyenler için bir fırsattır. Ancak aşırı alkol tüketimine dikkat edilmelidir, çünkü bu festivalde fazla içki içmek sağlığa zarar verebilir.
 
Benzer konular Forum Tarih
KroNoS Ansiklopedi 0 188
D Site Tanıtımı 0 92
XCoDeX Ansiklopedi 0 121
XCoDeX Ansiklopedi 0 76
XCoDeX Ansiklopedi 0 74

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.