OpenAI, Sam Altman'ın Microsoft'a katılmasıyla yeni bir lider atıyor.

XCoDeX

Üye
OpenAI, eski Twitch başkanı Emmett Shear'ı geçici CEO olarak atadı. Bu sırada ayrılan başkan Sam Altman, destekçi Microsoft'a (MSFT.O) geçerken, yapay zeka patlamasının merkezindeki bu girişimin geleceğini belirsizleştiren sürpriz bir gelişme yaşandı.

Pazar günü geç saatlerde kararlaştırılan atamalar, Altman'ın birkaç gün önce ChatGPT'nin CEO'su olarak ani bir şekilde görevden alınmasını takip etti ve geri dönebileceği spekülasyonuna son verdi.

662o910.jpg

Pazartesi günü, Reuters tarafından görülen bir kopyaya ve konu hakkında bilgi sahibi bir kişiye göre, OpenAI'nın 700'den fazla çalışanının neredeyse tamamı, istifalarını tehdit eden bir mektupta, yönetim kurulunun istifasını ve Altman ile eski Başkan Greg Brockman'ın görevine iadesini talep etti. Doküman, Altman'ı görevden alan OpenAI baş bilim adamı Ilya Sutskever dahil olmak üzere birçok çalışan tarafından imzalandı.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

"Pano'nun eylemlerine katılımımdan derin pişmanlık duyuyorum. OpenAI'yi zarara uğratmayı asla amaçlamadım. Birlikte inşa ettiğimiz her şeyi seviyorum ve şirketi birleştirmek için elimden geleni yapacağım," dedi Sutskever, Pazartesi günü sosyal medya platformu X'te, eski adıyla Twitter, üzerinden bir paylaşımda bulundu.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Saatler sonra, Altman ve Microsoft CEO'su Satya Nadella, OpenAI'da bir çökme endişesini yatıştırmaya çalıştılar. Altman, X'te yazdığı bir mesajda, en üst önceliğinin "OpenAI'nın gelişmeye devam etmesini sağlamak" olduğunu belirtti ve "işlemlerin tam sürekliliğini sağlama konusunda tamamen kararlı olduğunu" ifade etti.

Nadella, CNBC röportajında, personelin OpenAI'de kalmasına veya Microsoft'a gelmesine açık olduğunu söyledi. Altman'ın nereye giderse gitsin, ChatGPT'nin üreticisinde yönetişimin değişmesi gerektiğini belirtti.

AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.