Sanal Sunucu

Katılım
13 Kasım 2023
Mesajlar
35
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Konum
Türkiye
Site Adı
hizhosting
Site URL
https://www.hizhosting.com/bulut-sunucu

Sanal sunucu bir uygulama ya da internet sitesinin çalıştırmayı sağlayan tüm yazılım ve verileri barındırmak üzere kurulmuş bir makine olarak ele alınabilir. Sanal olarak adlandırılmasını sağlayan özelliği ise sunucunun temelinde üçüncü taraf bir sağlayıcı tarafından yürütülen fiziksel kaynakların bir kısmının kullanılıyor olmasıdır.
Sanal Sunucu ile Neler Yapılabilir?​

Sanal sunucular genellikle küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilen ve kullanılan makinelerdir. İnternet sitelerini barındırma ve yedekleme, radyo yayınları sağlama ve tüm internet yazılımlarını içerisinde tutma amacıyla kullanıldıkları bilinir. Dolayısıyla profesyonel bir internet sitesine sahip olmak isteyen herkesin sanal sunucu kullanması gerekir. Sanal sunucu internet ortamında web sitelerinin varlığını kesinleştiren en önemli etkenler arasında yer alır.

 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.