Sınıf geçme puanı Türkçe 70 diğer dersler 50 olarak değiştirildi

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
359
Tepkime puanı
8
Puanları
19

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde gerçekleştirilen güncelleme ile, önceden 45 olan sınıf geçme puanı, Türkçe dersi için 70'e ve diğer dersler için ise 50'ye yükseltildi.

t91hu2j.jpgSınıf geçme puanlarında yükseltme yapıldı.​

Önceden 45 olan sınıf geçme puanı, Türkçe dersi için 70, diğer dersler için ise 50 olarak revize edildi. Bu puanların altında not alan öğrencilerin sınıf geçme veya sınıfta kalma durumları, şube öğretmenler kurulu tarafından belirlenecektir.

Ayrıca, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ödül alınmasına dair kriterler, Türkçe dersi için 70 ve diğer dersler için 50 puan ortalaması göz önüne alınarak güncellendi.

Milli Eğitim Bakanlığı, ölçme ve değerlendirmeye yeni bir yaklaşım getiren Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği'ni hayata geçirdi. Bu nedenle sınavlar, bu yönetmelikle uyumlu bir şekilde düzenlenmesi amacıyla gerekli düzenlemelere tabi tutuldu.
 

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.