Ters Osmos Tarihçesi

domates

Üye
Katılım
11 Kasım 2022
Mesajlar
170
Tepkime puanı
1
Puanları
19
Ters Osmos Tarihçesi

Ters Ozmos Sistemi
önceleri gemilerde, deniz suyunu içme suyuna dönüştürebilmek için kullanılırken günümüzde evlerde kullanılabilen bir sistem haline gelmiştir. Sistemli olarak ortaya konabilmiş ilk ters ozmos teknolojisi ABD’de görülmüştür. Temiz ve sağlıklı su elde edebilmek amacıyla ortaya konmuş bir sistemdir.

Osmos Nedir?

Suyun çok yoğun ortamdan daha az yoğun ortama çözünenleri geçirmeyen ama çözücüleri geçiren bir zardan enerjisiz geçişidir. Yani suyun emilme sürecidir. Ters ozmos ise bu sürecin basınçla desteklenerek tersine döndürülen ve bu sayede suyu arıtan sistemdir. Paynamuhendislik.com sayfasında içme ve kullanma suyu arıtma sistemlerinde ters osmoz sisteminin kullanıldığını görebilirsiniz.

Ters Osmos Sistemi Nasıl Çalışır?

Su arıtma cihazlarının üzerinde membran filtreler bulunmaktadır. Ters osmos sitemi bu membran filtreler sayesinde çalışmaktadır. Membran, bir izolasyon aracı olduğu için suda bulunan moleküller ve inorganik moleküller, membranlar üzerinde bulunan gözeneklerden çıkamazlar. Bu sayede kaliteli bir su elde edilmiş olur. Sudaki zararlı maddeler konsantre olarak sudan atılmış olur.
 

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.