TR-YÖS Başvuru Süreçleri

Katılım
14 Kasım 2020
Mesajlar
53
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Site Adı: International YÖS
Site URL: tryos.yossateducation.net
TR-YÖS sınavı Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin girdikleri sınav türüdür. Bu sınav sonuçlarını ilgili kurumlara kabul için başvururken kullanabileceklerdir. TRYÖS sınavı bu yıl Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça olmak üzere toplamda 6 dilde yapılacaktır. TR-YÖS sınavı Türkiye içinde 17 ilde yapılacaktır. Ayrıca yurt dışında 23 ülkede de bu sınav yapılmaktadır. Türkiye'de yer alan yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin girecekleri sınav olan TRYOS ile sizlerde hayalinizdeki üniversiteye kayıt olabilirsiniz. International YÖS ile sizlerde tüm bu süreçlerde profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Böylece başvuru süreçlerini ve kabul süreçlerini kolayca yapabilirsiniz.
TR-YÖS sınavında 80 sorudan oluşmaktadır. Yapılacak olan tryos sınavında adaylara, sayısal yetenek testinden 40 adet, temel matematik testinden 40 adet soru sorulmaktadır. Uygulanan TR-YÖS sınavı, tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle saat 11.15’te başlayacaktır. Sınav süresi ise 100 dakika olarak yapılacaktır. Sizlerde tryös sınavı hakkında detaylı bilgi almak için tryos.yossateducation.net adresini ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.