TUPRS, CIMSA, THYAO, SASA! Dev Hisseler Hacim Sıralamasında Zirveye Oynuyor!

parafesor

Üye
Katılım
15 Eylül 2023
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Konum
istanbul
Borsa İstanbul BIST 100 şirketleri içerisinde yer alan 10 şirketin hacimleri ön plana çıktı. Hareketliliğin en yüksek olduğu hisse THYAO olurken listenin geri kalanında; TUPRS ve ISCTR’a ait hisse senetleri ikinci ve üçüncü sırada yer aldı. CIMSA ve SASA hisselerinde de işlem hacmi artışı yatırımcıların dikkatini çekti. İşlem hacmi bakımından son işlem gününde yatırımcıların dikkatini çekebilecek hisse senetlerini listeledik.

İşlem Hacmi En Yüksek Hisseler (27 Eylül 2023)

Borsa İstanbul'da geride bıraktığımız son işlem gününde en çok alım satım işlem hareketliliğin yüksek olduğu hacim bakımından zirve gören hisse senetleri şu şekilde:

  1. Türk Hava Yolları (THYAO)
  2. Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS)
  3. Türkiye İş Bankası A.Ş. (ISCTR)
  4. Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CIMSA)
  5. SASA Polyester Sanayi A.Ş. (SASA)
  6. Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG)
  7. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL)
  8. Girişim Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GESAN)
  9. Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR)
  10. Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (GUBRF)
Hangi Hisseler Hacim Rekoru Kırdı?


BIST 100 Endeksi Yorumu – 28 Eylül 2023

22 Eylül 2023 tarihli işlem gününe pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi dalgalı seyrettiği günü %0,35 düşüşle 8.213,76’dan tamamladı. Endeks 8.127 üzerinde tutundukça geri çekilmeler yaşansa da alım fırsatı olarak kullanılması ve 8.300 üzerinde 8.404 ilk hedef olmak üzere bu seviye üzerindeki yükselen hacimli kapanışlarda yükselişini güçlendirerek 8.800-9.000 aralığına doğru yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Ancak endeks kısa vadede endeks 8.300 altında kaldıkça yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılması ve 8.127 ilk hedef olmak üzere kar satışları oluşması beklenirken, bu seviye altında 7.900 seviyesine devam doğru düşüşün devam etme riski oluşacaktır. Gün içinde 8.130 ve altına gerileme alım fırsatı, 8.400 ve üzerine düşük hacimli yükselişler ise satış fırsatı olarak takip edilebilir. Günlük periyotta göstergelerde oluşan negatif uyumsuzluklar yükseliş eğilimi devam etse de endekste bir düşüş formasyonu oluşma olasılığına işaret ederken, momentumdaki zayıflama gün içinde sınırlı da olsa geri çekilmenin devamına işaret ediyor. Kısa vadeli göstergelerdeki kararsız görünüm gün içinde dalgalı seyrin devam edeceğine işaret ediyor. Endeksin güne pozitif eğilimle başlaması ve gün içinde kar satışları oluşsa da alım fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

https://parafesor.net/tuprs-cimsa-thyao-sasa-dev-hisseler-hacim-siralamasinda-zirveye-oynuyor
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.