Apple'dan iPhone 15 için görülmemiş fiyat!

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
803
Tepkime puanı
12
Puanları
19
Apple'ın Eylül ayında piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 15 modeli, bir fiyat artışı ile birlikte gelecek. Bu artış iPhone severleri üzecek türden..
g5uur1l.jpg

Apple, iPhone 14 serisiyle başarılı bir şekilde yoluna devam ederken, aynı zamanda iPhone 15 için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Daha önce birçok kez haberlerini duyduğumuz iPhone 15 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen haberler ise seriye ilişkin fiyatlarla ilgili oldu.

iPhone 15 zammı yüzde 20’leri görecek

Apple, akıllı telefon dünyasının önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Bu nedenle, sektördeki rekabetin en pahalı cihazlarını üreten bir şirket olarak biliniyor. Ancak ülkemizdeki ekonomik durumu göz önünde bulundurduğumuzda, fiyatlar oldukça yüksek ve tüketiciler için zorlayıcı olabiliyor.

iPhone 15'in fiyatlarında bir artış yaşanacağı zaten öngörülüyordu. Ancak son bilgilere göre artışın daha fazla olabileceği ortaya çıktı. Yeni raporlara göre, standart iPhone 15 modellerinin fiyatı önceki modele göre yaklaşık %12 oranında artacakken, Pro modellerinin fiyatında ise %20'ye varan bir artış olması bekleniyor.

Serinin fiyat artışının temel nedeni olarak işlemci teknolojisindeki gelişmeler gösteriliyor. iPhone 15 pro modelleri, yeni nesil Apple A17 Bionic işlemcilerini kullanacak ve bu işlemcilerin üretimi 3nm sürecinde yapılacak. Ancak bu işlemci teknolojisi ile üretim maliyetleri de artıyor. TSMC, bu işlemcilerin üretim maliyetlerini karşılamak için fiyat artışına gidiyor. Bu durum, zincirleme bir fiyat artışına neden oluyor ve standart modellerin bile fiyatları selefindeki işlemci teknolojilerine kıyasla yüksek olacak.
Apple'ın Eylül ayında gerçekleştirmesi beklenen iPhone 15 tanıtımına henüz 5 ay gibi bir süre olsa da, telefonun özellikleri hakkında birçok yeni iddia gündeme gelmeye başladı. Sızdırılan bilgilere göre, iPhone 15 modelinde USB-C bağlantı noktasının kullanıma sunulacağı, periskop lens teknolojisi ile daha yüksek zoom seviyelerine erişilebileceği ve Apple'ın özel yonga seti kullanılacağı iddiaları en ciddi şekilde konuşulanlar arasında yer alıyor.
 

Benzer konular

Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.