Bitcoin düşüş tahmini tutan analist, yeni tahminini paylaştı

KroNoS

Üye
Katılım
15 Ocak 2020
Mesajlar
11
Tepkime puanı
0
Puanları
1
xC1FbO1.jpeg

Peter Brandt, son paylaşımında X hesabı üzerinden Bitcoin'deki düşüş ivmesinden özel grubunda bahsettiğini belirtti. Brandt, Bitcoin'in gelecekteki muhtemel hareketleriyle ilgili üç senaryo önerdi. İlk senaryo, parabolik bir geri çekilmeyle 40.000 dolara kadar bir düzeltme ihtimalini içeriyor ve Brandt, bu senaryoyu en düşük ihtimal olarak değerlendiriyor.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.


Bitcoin'in yükseliş ivmesini hızlandırarak 55.000 - 60.000 dolar aralığına doğru bir düzeltme yaşayabileceği bir senaryo da düşünülüyor. Ancak, bu senaryo zayıf bir olasılık olarak değerlendiriliyor. Peter Brandt, en olası senaryonun Bitcoin'in %15 civarında bir düzeltme yaşaması olduğunu belirtti. Bu, dalgalı fiyat hareketlerine göre 63.000 dolar bölgesine tekabül ediyor.

Brandt'a göre, bu sonuçlar Bitcoin'deki genel eğilimin yukarı doğru olduğunu gösteriyor ve yüksek ihtimal verdiği senaryoya göre düzeltmenin artık sona erdiği düşüncesini destekliyor.

Bitcoin, 2024'e hızlı bir başlangıç yaparken, aynı zamanda volatilitesini de oldukça artırdı. Özellikle Mart ayında son zirvesi olan 69.000 doların üzerine çıktıktan sonra fiyat oynaklığı daha da arttı.

Bugün erken saatlerde 60.775 dolara kadar gerileyen Bitcoin, Avrupa işlem saatlerinde gelen alımlarla 64.000 dolara doğru %5'in üzerinde bir değer artışı yaşadı. Ancak, son bir haftada %20'ye yaklaşan bir düşüş yaşanması göz önüne alındığında, bugünkü alımların henüz trendi tersine çevirecek kadar güçlü bir momentum sağlayamadığı görülüyor.
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.