Bitcoin İçin Yükseliş Gelebilir

XCoDeX

Üye
Katılım
28 Kasım 2017
Mesajlar
418
Tepkime puanı
11
Puanları
19
yGY6mL.jpg

Lider kripto para birimi Bitcoin 10.000 dolar seviyesinin yakınlarındaki direnç noktalarına doğru bir ralli başlatsa da S&P 500’ün sert bir düşüş yaşaması ile beraber bu rallisini ve ivmesini kaybederek yeniden eski seviyesine geriledi. BTC’nin 9.900 dolar seviyesindeki direnci test edip buradan dönmesi yatırımcılara umut verse de Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.694 dolardan işlem görüyor ve yönünü düşüşe çevirdi.Bitcoin İçin FOMC Toplantısı Bekleniyor​

Dün gece yarısı 9.500 dolar seviyesine kadar düşen BTC, piyasaya tam anlamıyla belirsizlik yaşatıyor ve uzun vadeli tahminler dışında kimse BTC’nin yönü hakkında tatmin edici bir açıklamaya sahip değil. Buna rağmen birçok analist ve yatırımcı Çarşamba günü yapılacak olan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına odaklanmış durumda.

ABD Federal Rezerv’in gerçekleştireceği toplantıdan sadece Bitcoin için değil aynı zamanda altın, borsalar ve itibari paralar için de önemli sonuçlar ve değişimler çıkabilir. Federal Rezerv toplantıda mevcut işsizlik sorununun nasıl ele alınacağını ve sınırsız parasal genişleme politikasının devam edip etmeyeceğini de karara bağlayabilir.


Hem Bitcoin hem de ABD borsalarındaki durgunluğun temel sebebinin de Çarşamba günü başlayacak ve iki gün sürecek bu toplantı olduğu biliniyor. Yatırımcılar ile analistler Koronavirüs teşvik programının devam edip etmeyeceğini görmek ve buna göre kendilerini konumlandırmak istiyor olabilir.

Bitcoin teknik analizinde de kısa vadede düşüş yaşanabileceğini gösteriyor ve Çarşamba günü bunun yaşanmasına şahitlik edebiliriz.Alıntıdır.​
 
Üst
AdBlock tespit edildi!

Anlıyoruz, ama..

Sitemizin devamlılığı için reklam gelirlerine ihtiyacımız var. Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakın veya sitemizi beyaz listeye ekleyin. Teşekkürler!.. Gezegen Forum yönetimi.

AdBlock'u devre dışı bıraktım.